A vb-selejtezők negyedik fordulójában a magyar válogatott csoportjában Svájc legyőzte Feröert, Portugália pedig egy óra kínlódás után jól elverte Lettországot. A hollandok alaposan megszenvedtek Luxemburgban, Ciprus pedig nehezen verte Gibraltárt. Nem úgy Belgium, amelyik nyolcat rúgott Észtországnak.

Vb-selejtezők, Európa:
A csoport
Bulgária-Fehéroroszország 1-0
(1-0)
gól: Popov 10.
Luxemburg-Hollandia 1-3 (1-1)
gól: Chanot 44. - 11-esből ill. Robben 36., Depay 58., 84.
Az állás: 1. Franciaország 10 pont, 2. Hollandia 7 (8-4), 3. Svédország 7 (6-3), 4. Bulgária 6, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

B csoport
Svájc-Feröer-szigetek 2-0 (1-0)
gól: Derdiyok 27., Lichtsteiner 83.
Portugália-Lettország 4-1 (1-0)
gól: C. Ronaldo (28., 11-esbő, 85.l), W. Carvalho (69.), Bruno Alves (90.)
Magyarország-Andorra 4-0 (2-0)
gól: Gera (33.), Lang (43.), Gyurcsó (73.), Szalai (88.)
Az állás: 1. Svájc 12 pont, 2. Portugália 9., 3. Magyarország 7, 4. Feröer-szigetek 4, 5 Lettország 3, 6. Andorra 0

H csoport
Belgium-Észtország 8-1 (3-1)
gól: Meunier (8.), D. Mertens (16., 67.), E. Hazard (25.), Carrasco (62.), Klavan (64., öngól), R. Lukaku (83., 88.) ill. Anier (40.)
Görögország – Bosznia-Hercegovina 1-1 (0-1)
gól: Tzavellasz (90+5.), ill. Pjanic (32.)
piros lap: Papadopulosz (79.), ill. Dzeko (79.)
Ciprus-Gibraltár 3-1(1-0)
gól: Laifis 29., Soteriou 65. Sielis 87. ill. Casciaro 51.
Az állás: 1. Belgium 12 pont, 2. Görögország 10, 3. Bosznia-Hercegovina 7, 4. Ciprus 3 (3-8), 5. Észtország 3 (5-15), 6. Gibraltár 0

Sima ügyek

A magyar válogatott csoportjában a listavezető Svájc is megszenvedett a Feröer-szigetekkel, bár a vezetést már az első félidőben megszerezte Derdiyok góljával. A győzelmet, amivel Svájc biztosan a csoport élén várja majd a következő, tavaszi fordulót, végül Stefan Lichtsteiner biztosította be.

A ortugálok Faróban fogadták a letteket. Az első félórában jobbára csak az akarás érződött a Cristiano Ronaldóék játékán, mígnem a 27. Percben az addig is a legaktívabbnak számító Nani harcolt ki egy tizenegyest, amit Ronaldo értékesített. Jónak nem volt jó lövés, viszont elég erős volt ahhoz, hogy becsússzon Vanins alatt. Ez volt a Real Madrid sztárjának 67. gólja a válogatottban.

A társak minden labdával Ronaldót és/vagy Nanit keresték, akik, miután megkapták, már nem is nagyon adták vissza, így sokáig nem jutottak egyről a kettőre a hazaiak. Az is igaz, hogy a partjelzők kétszeresen tévesen intettek lest ígéretes portugál helyzetben.

Az 57. percben megduplázatta volna gólja számát Ronaldo, ugyanis André Silva is kiharcolt egy büntetőt, ezt azonban Ronaldo a kapufára rúgta, ahonnan Vanins kapust is érintve pattant ki a labda a mezőnybe.

A hajrában aztán a portugálok, főleg a csereként beállva két gólpasszt jegyző Ricardo Quaresma közreműködésével felőrölték a baltiak ellenállását. És még Ronaldónak is összejött a második gól.

Picit döccent

Az A csoportban a hollandok is szenvedtek, a szünetben 1-1-re álltak Luxemburgban, de a második félidőben Memphis Depay megmentette őket a hatalmas égéstől. A hollandok győzelmükkel megelőzték a svédeket, és feljöttek a második helyre jobb gólkülönbségüknek köszönhetően.

Ugyanebben a csoportban Bulgária minimális különbséggel legyőzte Fehéroroszországot.

Egy másik törpeállam sem járt messze a hatalmas bravúrtól, a H csoportban Gibraltár 25 perccel a lefújás előtt még 1-1-re állt Cipruson, de egy kiállítás megpecsételte a sorsukat, és végül 3-1-ra kikaptak.

Durvulás ezerrel

Ahogy kikapott Észtország is, de ők sokkal rosszabbul jártak, ugyanis a bomba formában lévő belgákhoz lát9gattak, akik már a 25. percben 3-0-ra vezettek. A vendégek ugyan még a fordulás előtt szépítettek, és még egy óra elteltével is tarották az eredményt, ekkor azonban öt perc alatt benyeltek hármat, majd a hajrában még Romelu Lukaku is duplázott – így a belgák négy meccs után 21-1-es gólkülönbséggel vezetik a csoportot.

Parázs hangulatúra sikeredett a görög-bosnyák meccs, ahol a vendégek Miralem Pjanic szabadrúgásával szereztek vezetést, majd a 79. percben Papadopulosz és Dzeko páros kiállítása borzolta az idegeket, hogy aztán a görögök a 95. percben adják be a slussz poént.