Huszti elbánt a Dortmunddal, a Bayern mázlista volt

Eintracht Frankfurt, Huszti, Huszti Szabolcs
Frankfurt's Szablocs Huszti (R) celebrates after hitting the back of the net to give his side a 1:0 lead in the Bundesliga soccer match between Eintracht Frankfurt and Borussia Dortmund in the Commerz Bank Arena in Frankfurt, Germany, 26 November 2016. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Ronald Wittek/dpa
Huszti Szabolcs góllal és gólpasszal járult hozzá az Eintracht Frankfurt 2-1-es Dortmund elleni győzelméhez a Bundesliga 12. fordulójában. A magyar támadó együttese ezzel - ideiglenesen biztosan - fellépett a dobogóra. A Bayern München idegtépő hajrában verte 2-1-re a Leverkusent.

Eseménydús játéknapot rendeztek a Bundesligában, magyar szempontból a Frankfurt-Dortmund lett a nap meccse. Huszti Szabolcs a 46. percben szerzett vezetést a Frankfurtnak, szépen lőtt a léc alá, Weidenfeller tehetetlen volt.

A 77. percben Pierre-Emerick Aubameyang egyenlített a Dortmundnak, a gaboni támadó 13. gólját szerezte a bajnokságban, ez a legtöbb egy játékostól az öt európai topliga teljes mezőnyét tekintve.

Nem sokáig örülhetett a BBV, a Frankfurt két percen belül visszavette a vezetést. A gólpasszt Huszti Szabolcs adta Haris Seferovicnak.

A Frankfurt a győzelmével a tabella harmadik helyére lépett fel, igaz, mögötte még több csapat játszik ebben a fordulóban.

Az Eintracht mindössze 10 gólt kapott a bajnokság első 12 fordulójában, ezzel beállított egy 1990-1991-es szezonban elért klubrekodot.

Huszti gólját így ünnepelték a társak:

Szalai Ádám kezdő volt a Hoffenheim együttesében a Mönchengladbach otthonában, de Julian Nagelsmann vezetőedző a szünetben, 1-0-s hazai vezetésnél lehozta a magyar válogatott csatárt. A Hoffenheim végül leikszelt a BL-csapat vendégeként (1-1), jelenleg az ötödik helyen áll két pontra a Frankfurttól, és nyolcra az éllovas Leipzigtől.

Mázlista Bayern

A Bayern München számára jelenleg a Bundesliga a legfontosabb, mert a BL-ben már úgyis továbbjutó. Meg is szerezte a vezetést a Leverkusen elleni rangadón (Thiago Alcantara közelről stukkolt be egy kipattanót), ám öt percre rá egyenlített a Leverkusen, Calhanoglu szép kényszerítő végén bombázott a rövid felsőbe az ötös bal sarkáról.

Szünet után már csak egy gól esett: Hummels fejelt a kapuba, 2-1 a Bayernnek. A hajrá ugyanakkor a Leverkusené volt, többet támadtak, olykor Neuer védett bravúrral, olykor a szerencse segített a Bayernen. A legijesztőbb pillanatot a 84. percben élhették át a müncheniek: Volland lépett ki egy szöktetéssel, az üres kapura fejelt, de a mellette viaskodó Javi Martínez kézzel beleért a labdába. Ezért minimum 11-es járt volna, de sok lassítás kellett ahhoz, hogy ez kiderüljön. Mindenesetre csak kirúgás lett a dologból, mert a labda alig mellé ment.

A tabellát a Bayern győzelme ellenére továbbra is a Leipzig vezeti.