Simán kikapott az Atlético a Villareal otthonában

Club Atletico de Madrid vs Villarreal FC: La Liga TERRORIST ATTACK sports Soccer commemorate MAN Male Footballer PLAYER marking
VILLAREAL, SPAIN - DECEMBER 12: Soriano (R) of Villarreal CF in action against Godin of Atletico Madrid during LaLiga Matchday 15 between Club Atletico de Madrid and Villarreal FC at Madrigal on December 12, 2016 in Villareal, Spain. Pau-HoyoyoVisualLab / Anadolu Agency
Az Atlético Madrid nagyon sima 3-0-s vereséget szenvedett a Villareal vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának hétfői záró mérkőzésén.

Az Atlético Madrid kőkemény védelme ritkán kap három gólt, most viszont két héten belül másodszor gurítottak hármat Diego Simeone csapatának. Azok után ugyanis, hogy a városi derbin hazai pályán kaptak ki 3-0-ra a Real Madridtól, most az El Madrigalban, a Villareal otthonában szenvedtek ugyanilyen arányú vereséget.

Pedig az Atlético közel a legerősebb összeállításában állt ki a meccsre, de ez sem segített rajtuk, a félidőben már két gólos hátrányban voltak.

A 28. percben a montenegrói Stefan Savic adta el a labdát a tizenhatos előtt, amit Triguéros használt ki,

majd tíz perccel később a szlovén Oblak kapus hibázott tőle ritkán láthatót, egy nem túl nehéz labdát éppen Jovanni dos Santos elé ütött, a mexikói pedig bepasszolta azt a kapuba. A gól után nem sokkal le is kellett cserélni Oblakot, megsérült.

A második félidőben ugyan voltak próbálkozásai az Atléticónak, de gólt nem tudtak szerezni a madridiak. Ellenben a Villareallal, amelyik a 90+3. percben rúgott még egyet.

A Real és a Villareal elleni két 0-3 előtt az Atlético utoljára 2016. január 27-én a Celta Vigótól kapott három gólt.