A társak profitáltak Messi káprázatos cselsorozataiból

Lionel Messi Barcelona
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates his goal during the Spanish league football match FC Barcelona vs RCD Espanyol at the Camp Nou stadium in Barcelona on December 18, 2016. / AFP PHOTO / JOSEP LAGO
A Barcelona gálaelőadást tartott az Espanyol ellen, Lionel Messi és Luis Suárez egymást múlták felül, a vége 4-1 lett.

A városi rivális elleni meccs elejét megnyomta a Barca, a 7. percben Neymar passza után Messi még az oldalhálót találta el, de a 18. percben már megszületett az első gól: Iniesta indítása is óriási volt, de ahogy Suárez ballal átvette a labdát, az volt az igazán fenomenális, a befejezés pedig már rutinmunka volt neki.

A Barca uralta a meccset, de nagyon sokáig nem tudta megszerezni a második gólt. Az Espanyol a második félidő elején kapust cserélt, Diego López megsérült, Roberto érkezett a helyére, Suárez őt is felavatta, de a második gól után a négy emberen átkígyózó Messit éltette a Nou Camp népe.

Egy perccel később Messi megcsinálta ugyanezt, akkor is más fejezte be a mutatványt, Jordi Alba profitált abból, hogy védő már nem volt előtte, mert a kis argentin mindegyiket kicselezte.

Az Espanyolnak jár a piros pont, mert 0-3 után is próbálkozott, össze is jött a szépítés, a védő David López ért fel egy kontrával a Barca kapuja elé, és szépen fejezte be az akciót.

De a Messi, Suárez párosnak még volt erre egy válasza, az uruguayi pörgette a labdát a védők mögé, Messi pedig lazán elpöckölte kötényben a kapusnak.

A Barca ezzel a győzelemmel három pontra megközelítette a Real Madridot, amely elhalasztotta a Valencia elleni bajnokiját, mivel elutazott megnyerni a klubvébét.

Barcelona - Espanyol 4-1 (1-0)
gól: Suárez (18., 67.), Jordi Alba (68.), Messi (89.), illetve David López (79.)