Ezen a héten úszott el az Arsenal esélye az aranyra?

Arsene Wenger Josep Guardiola Arsenal Manchester City
Arsenal's French manager Arsene Wenger (L) shakes hands with Manchester City's Spanish manager Pep Guardiola after the English Premier League football match between Manchester City and Arsenal at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on December 18, 2016. Manchester City won the game 2-1. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Manchester City a második félidőben megfordította az Arsenal elleni rangadót a Premier League 17. fordulójában.

Az Arsenal remekül indította a meccset, az 5. percben Alexis Sánchez nagyon okos passzal hozta helyzetbe Walcottot, akinek nem volt tökéletes az átvétele, de mivel Otamendi késlekedett, így is volt ideje belőni a labdát.

A City nagyon nem találta a játékát az első félidőben, igaz, Sterlingnek volt egy hatalmas helyzete, de az ötösről mellé fejelt. Az Arsenal végig sokkal jobban játszott, és még egy Xhaka-fejest, valamint egy Bellerin-lövést is feljegyezhettünk a vendégek részéről, igaz, egyik sem talált kaput.

Guardiola rendet rakhatott a fejekben a szünetben, mert gyorsan egyenlített a City, David Silva löbbölt a védők mögé, Sané mintha pár centivel a leshatáron túlról indult volna, de a partjelző elengedte, ő pedig kihasználta a ziccert.

A manchesteriek sokkal jobban játszottak a második félidőben, és ez eredménnyel is párosult: a 71. percben De Bruyne indította a félpályáról Sterlinget, aki befelé húzott, majd a bal alsóba lőtt. A lövésnél a lesen álló David Silva megpróbált beleérni a labdába, de a bíró úgy ítélte meg, hogy nem zavarta Cecht a kilátásban.

Wenger pályára küldte Giroud-t, majd Oxlade-Chamberlaint is, de az Arsenal az egész meccsen csak a gólnál tudta eltalálni a City kapuját, így nem lehet csodálkozni azon, hogy vereség lett a vége. Guardiola csapata ezzel a győzelemmel feljött a második helyre, az Arsenal viszont maradt kilenc pontra az éllovas Chelsea-től, és a héten a második vereségét szenvedte el, mert hét közben az Everton is túl nagy falat volt.