A Napoli idegenben győzte le 2-1-re a Milant a Serie A 21. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Az első félidőben kilenc perc alatt két szép gólt szerzett a Napoli, Lorenzo Insigne előbb a felső sarkot lőtte ki, három perccel később pedig José Callejón talált utat a hálóba a 17 éves sztárkapus, Gianluigi Donnarumma lábai között.
0-1

Insigne már az ötödik gólját szerezte a Milan ellen a Serie A-ban, a legtöbbet az összes ellenfél közül.
0-2

A Milan 25 perc után tért magához és egyre inkább átvette a mérkőzés irányítását, helyzeteket alakított ki és olykor percekre a kapuja elé szögezte a Napolit. A feltámadás a 37. percre érett góllá, Juraj Kucka pöckölte el a labdát csatárokra jellemző lazasággal Pepe Reina mellett.

1-2

A második félidőben rögtön egy felső léccel indított a Milan, a piros-feketék a folytatásban is erős tempóban futballoztak, szinte bármelyik percben gólt szerezhettek volna, míg a Napoli nem nagyon találta saját játékát, csak elvétve tudott a hazai védők mögé kerülni, mivel főként arra koncentrált, hogy megőrizze minimális előnyét. Ehhez olykor szerencsére is szüksége volt a déli csapatnak.

Az idő múlásával a Milan egyre feljebb tolta védelmi vonalát, így a Napoli előtt is több terület adódott a kontrázásra, ettől némileg élvezhetőbbé és lüktetőbbé vált a mérkőzés.

Az utolsó 15 percre egyre veszélytelenebbé vált a Milan játéka, már nem volt benne a meccsben az újabb gól.

Nem fáztak a vendégdrukkerek Forrás: AFP/Giuseppe Cacace

A 95. percben Donnarumma még felfutott az utolsó hazai támadások egyikéhez, a Milan kapusa fejelni is tudott, de csapatán ez sem segített, maradt az 1-2, a hazaiak legutóbbi hat Napoli elleni mérkőzésükből csak egyet nyertek meg.

A Milan nagy árat fizetett a késői ébredésért, hiába játszott jól 70 percig és egyenlíthetett volna könnyedén 0-2-ről, nem tudott pontot szerezni a Napoli ellen, amely győzelmével megerősítette a harmadik helyét a tabellán és hét pontra növelte előnyét az 5. helyen álló Milan ellen.

Eredmény:
Serie A, 21. forduló
AC Milan-Napoli 1-2 (1-2)
gól: Kucka (37.), ill. Insigne (6.), Callejón (9.)

20. Pescara 19 15-36 9
A 19. fordulóból a Pescara-Fiorentina, míg a 18. fordulóból a Crotone-Juventus és a Bologna-AC Milan mérkőzést elhalasztották.