Szégyent hozott a Milan a Bolognára

Juventus FC v AC Milan - TIM Cup NurPhoto Sports News General News Action Sport Soccer Match GAME Tim Cup 2016/2017 TEAM Juventus v Milan Torino Milano Juventus Match A.C. Milan Club Soccer Coppa Italia Full Length Italy Juventus F.C. Juventus Stadium Mat
Carlos Bacca during Tim Cup 2016/2017 match between Juventus v Milan, in Turin, on January 25, 2017 (Photo by Loris Roselli/NurPhoto).
A Bologna hazai pályán, az 59. perctől kettős emberelőnyben focizva is kikapott az egyébként nem túl acélos Milantól. Nagy Ádám jól játszott, a Napoli-meccs után most is kiállítottak róla egy embert, de a Bologna komoly helyzetet sem tudott kidolgozni, majd a hajrában két Milan-játékos lenullázta a védelmét.

Serie A, a 18. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
Bologna-Milan 0-1
Pasalic (89.)
piros lap: Paletta (Milan, 36.), Kucka (Milan, 59.)

Nagy Ádámmal a kezdőben, hazai pályán próbálta feledtetni a Bologna a szurkolókkal a négy nappal ezelőtti, Napoli elleni 1-7-es vereséget szerda este.

Jobban kezdett a meccsen a Milan, az első negyedórában felbillentette a pályát, de kihagyta a helyzeteit. Lassan kiegyenlítődött a játék, amit a maga módján ki is használt a Bologna: Dzemaili lépett ki kissé balra, Gabriel Paletta rossz ütemben felvágta, amiért megkapta a második sárgáját.

Paletta sajátos rekordja: a szezonban harmadszor állították ki, e téren éllovas az öt nagy bajnokságban.

Az emberelőnybe került Bologna a játékrész maradékában helyzeteket is produkált, de gólt nem.

A második félidőben Juraj Kucka Palettázott, vagyis összeszedett gyorsan két sárgát, és mehetett az öltözőbe.

A második lapot Nagy Ádám provokálta ki egy pimasz csellel

- négy napja még Callejónt állították ki a magyar középpályásról. A Bolognának már sima emberelőnyben is több helyzete volt, utána viszont végképp óvatosra váltott a Milan, míg a hazaiak edzője, Roberto Donadoni becserélt egy plusz csatárt Bruno Petkovic személyében.

Donnarumma kapus a 65. percben akkorát védett, hogy a Bologna Twitterjén egyszerűen csak csodának titulálták, ám nyomban utána a túloldalon Da Costa mentette meg a csapatát egy másik csodával. Bő tíz perccel a lefújás előtt Poli megsérült, és bár maradt a pályán, mondhatni nyolc és fél emberre fogyatkozott a Milan.

Ment, mendegélt előre a Bologna, de képtelen volt kijátszott helyzetet teremteni, szégyenszemre átlövésekkel és alibi beívelésekkel próbálkozott. Arra azért még így sem számított senki, hogy Deulofeu megver két hazai védőt, majd kötény-gólpasszt ad a középen teljesen üresen berobbanó Pasalicnak – 0-1 a 89. percben.

Az ötperces hosszabbítás semmit nem számított, a kapott góltól frusztrálttá váló Bologna már nem tudott érdemben hozzátenni a meccshez. A Milan zsinórban négy elvesztett tétmeccs után győzött újra, a Bologna pedig a meccs kedvező alakulása ellenére sem tudta feledtetni a Napoli elleni 1-7-et. Sőt.