Bombagól és kapitális potya a Middlesbrough hálójában

Marouane Fellaini, Manchester United, foci
Middlesbrough's English midfielder Adam Clayton (L) vies with Manchester United's Belgian midfielder Marouane Fellaini during the English Premier League football match between Middlesbrough and Manchester United at Riverside Stadium in Middlesbrough, north east England on March 19, 2017. / AFP PHOTO / Lindsey PARNABY /
A Manchester United 3-1-re nyert a Middlesbrough otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A MU ezzel megelőzte a tabellán az Arsenalt, feljött az ötödik helyre, így több mint száz nap után elmozdult a hatodik pozícióból.

A vendégek a 30. percben szereztek vezetést, Ashley Young bal oldali beadására a hazai kapus és a védő is rosszul mozdult, így Fellaininek csak az üres kapuba kellett fejelnie (0-1).

A 62. percben Lingard kicsit vezetgette a labdát, majd 23 méterről irgalmatlanul kilőtte a bal felső sarkot (0-2).

A hazaiak a 77. percben szépítettek Gestede révén (1-2).

A végső csapást azonban egy hazaadást követően Víctor Valdés adta meg saját csapatának, a Barcelona korábbi kapusa elcsúszott a 16-oson belül, így Valenciának nem okozott gondot az üres hálóba kerülni a labdát (1-3).

A Tottenham 2-1-re győzött otthon a Southampton ellen, a legjobb gólszerzőjét, Harry Kane-t sérülés miatt nélkülöző londoni csapatból Christian Eriksen és Dele Alli volt eredményes. A Spurs hátránya így továbbra is tíz pont az első helyezett Chelsea-vel szemben.

James Milner és Sergio Agüero góljával 1-1-es döntetlen született a Manchester City és a Liverpool mérkőzésén. A szünet után Milner tizenegyesből szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak, majd Sergio Agüero egy szép akció végén egyenlített a 69. percben.

A hajrában mindkét csapatnak volt lehetősége megszerezni a győztes gólt, ám az egyik oldalon Adam Lallana, a másikon Agüero hibázott óriásit százszázalékos gólhelyzetben, így maradt a döntetlen.