Messi ismét elérte a 40 gólos határt

Lionel Messi, Barcelona, foci
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) vies with Valencia's Argentinian midfielder Enzo Perez (R) during the Spanish league football match FC Barcelona vs Valencia CF at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 19, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE
Megszenvedett a győzelemért a Barcelona labdarúgócsapata a Primera División 28. fordulójában, a katalánok nehezen verték 4-2-re az egy félidőn át emberhátrányban küzdő Valenciát. Lionel Messi két gólt szerzett, és a szezonban már 40 találatnál jár.

A 29. percben meglepetésre a Valencia szerzett vezetést, egy jobb oldali szöglet után Mangala szépen bólintott a jobb sarokba (0-1).

Öt perc múlva jött a válasz, egy gyors bedobással Suárez bújt ki a védők között és okosan a bal alsó sarokba helyezett (1-1).

A 44. percben Mangala meghúzta a ziccerbe kerülő Suárez mezét, a védő piros lapot, a Barca büntetőt kapott, amit Messi be is lőtt (2-1).

Egy perc múlva egy villámgyors kontra végén Munir emberhátrányban is kiegyenlített (2-2).

Az 52. percben Messi akcióból is betalált (3-2), ez volt az argentin sztár 40. gólja a 2016–17-es idény tétmérkőzésein. Ő az egyetlen olyan játékos az egész La Ligában, akinek zsinórban nyolcadszor sikerült legalább 40 gólt szereznie egy szezonban.

A 4-2-es végeredményt a 89. percben André Gomes állította be, aki Neymar remek centerezését pörgette közelről a hálóba.

A forduló többi mérkőzéséről itt olvashat.

Eredmény, Primera División, 28. forduló:
Barcelona – Valencia 4-2 (2-2)
gól: L. Suárez (35.), Messi (45., 52., az elsőt büntetőből), André Gomes (89.), illetve Mangala (29.), Munir (45+1.)
piros lap: Mangala (44., Valencia)