Simán nyerte a Liverpool a Mersy-parti derbit

fbl Horizontal
Liverpool's German manager Jurgen Klopp celebrates with Liverpool's Croatian defender Dejan Lovren (R) after the English Premier League football match between Liverpool and Everton at Anfield in Liverpool, north west England on April 1, 2017. Liverpool won the game 3-1. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Liverpool házigazdaként 3-1-re legyőzte az Evertont az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombat délutáni nyitómérkőzésén.

A 228. Mersey-parti derbinek nem volt egyértelmű esélyese, hiszen bár mindkét csapat a táblázat első felében helyezkedik el, egyik sincs igazán jó formában.

Ehhez képest Sadio Mané már a 8. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, a franciának ez már a 13. gólja volt a szezonban, ráadásul ebből egyet a derbi őszi felvonásán szerzett.

Cserék

A 29. percben az ifjú Matthew Pennington kiegyenlített - ő az ötödik futballista, aki első PL-gólját a egy Mersey-derbin szerezte meg - azonban az öröm csak 177 másodpercig tartott, amikor jött Philippe Coutinho, és újra megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Akik ezt követően már nem inogtak meg, végig kézben tartották meccset, Divock Origi gólja pedig a 60. percben tulajdonképpen le is zárta a találkozót.

A Liverpool 2010 októbere óta nem kapott ki városi vetélytársától, ami 14 tétmérkőzésből álló sorozatot jelent, a bajnokságban pedig utoljára 1999 szeptemberében tudott nyerni az Everton az Anfield Roadon. Jürgen Klopp pedig az első Liverpool-menedzser lett, aki az első három városi derbijét megnyerte.

A hazaiak ezzel feljöttek a harmadik helyre, az Everton pedig maradt a hetediken. A forduló további találkozóját ide kattintva tudja követni.