MTK-veréssel dobogós helyre ugrott a Fradi

Torghelle Sándor Leandro
Budapest, 2017. május 6. A ferencvárosi Leandro De Almeida és Torghelle Sándor, az MTK játékosa a labdarúgó OTP Liga 30. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencváros mérkőzésen a Hidegkuti Nándor Stadionban 2017. május 6-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati örökrangadóján.

A két együttesnek ez volt a 212. egymás elleni mérkőzése a bajnokságban: 48 döntetlen mellett 86. alkalommal nyertek a zöld-fehérek, az MTK pedig 78 sikernél jár.

Az FTC ezt megelőzően 2015 augusztusában győzte le az MTK-t, amelynek vendégeként legutóbb 2011 áprilisában tudott nyerni bajnoki találkozón. Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője a jelenlegi NB I-es csapatok közül eddig csak az MTK otthonában nem vezette még győzelemre csapatát, de most ez a sorozat is megszakadt.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma - 4368 fő - rekordnak számít a kék-fehérek új létesítményében.

Cserék

A meccs első jelentős helyzete a Ferencváros előtt adódott, és a német Janek Sternberg pontos beadását a remekül érkező Varga Rolandnak sikerült is gólra váltania a tizedik percben. A folytatásban is jóval többet támadott a vendégcsapat, de az MTK szórványos ellenakciói is veszélyesek voltak.

A 31. percben Lovrencsics Gergő megszerezte első bajnoki gólját az FTC színeiben, ami nemcsak ezért marad emlékezetes, hanem azért is, mert

nagyjából 22 méterről, kapásból lőtte a labdát

- amely kissé irányt változtatott - a hálóba. A szélső tétmeccsen legutóbb 2015 októberében, a görög-magyar (4-3) Európa-bajnoki selejtezőn volt eredményes.

A félidő lefújása előtt, Danijel Petkovic kapus bizonytalankodását kihasználva, a nigeri Amadou Moutari háromgólosra növelte a vendégek előnyét, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a rangadót.

A második felvonásban is a címvédő futballozott mezőnyfölényben, de ekkor már csak kisebb lehetőségeket alakított ki. Ezt kihasználva a hajrában az MTK a brazil Myke Bouard Ramos révén szépített, de a vendégek sikere nem forgott veszélyben.