Németország mutatja: így kell B-csapattal bedarálni egy miniállamot

HORIZONTAL fbl
Germany's midfielder Sandro Wagner (R) and his teammate midfielder Lars Stindl (L) celebrate after the second goal during the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Germany and San Marino in Nuremberg, southern Germany, on June 10, 2017. / AFP PHOTO / Christof STACHE
A sztárjai nélkül pályára lépő német válogatott szombat este 7-0-ra legyőzte San Marinót, így továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti az európai vb-selejtezők C csoportját. Az E csoportban tovább szilárdult Lengyelország helye az élen, miután Robert Lewandowski triplájával távol rúgta a 2018-as világbajnokságtól Romániát.

A németek már az első félidőben lerendezték a lényegi kérdéseket, Julian Draxler nyitotta a gólok sorát, majd Sandro Wagner duplázott, a 29 éves csatár a Hoffenheim történetének első játékosa, aki gólt tudott szerezni a német válogatottban.

Sandro Wagner megünnepelte a góljait, végül mesterhármassal zárt Forrás: AFP/Christof Stache

4-0-s hazai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok, a különbségekről sok mindent elárult, hogy San Marinónak nem volt labdaérintése a német tizenhatoson belül.

A második félidőből csak 73 másodperc telt el, amikor az arsenalos Shkodran Mustafi is bevette a vendégek kapuját, majd picit bedurvult a meccs, San Marino tíz percen belül három sárga lapot is kapott. A leverkuseni Julian Brandt szerezte a hatodik német gólt, a hajrára kanyrodva pedig egy debütálás is belefért, a lipcsei Diego Demme 25 évesen lépett pályára első alkalommal a német válogatottban.

A mérkőzésen triplázó Sandro Wagner mellett kiemelkedett a mezőnyből a Bayern München középpályása, Joshua Kimmich, aki három gólpasszal zárt, a végeredmény pedig 7-0 lett.

Joachim Löw együttese ezzel két meccsen 15 gólt rámolt be a tisztességgel küzdő San Marinónak, összességében pedig hatból hat győzelemmel vezeti csoportját, 27 gólt szerezve és csupán egyet kapva. Fél lábbal tehát már az oroszországi vb-n vannak, de előtte vár még rájuk a június 18-án kezdődő Konföderációs Kupa, amelyen Ausztrália, Chile és Kamerun lesz a három csoportellenfél.

A csoport másik mérkőzésén Csehország és Norvégia nem bírt egymással (1-1), pedig a norvégok a végén nyerhettek volna, de Tarik Elyounoussi ordító ziccerben nagyon rossz (és önző) döntést hozott.

Szaud-Arábia 3 1 2 0 3-5 -2 3

Az E csoportban Lengyelország menetel megállíthatatlanul a 2018-as világbajnokság felé, miután a selejtezőben másodszor is legyőzte Románia válogatottját, az idegenbeli 3-0-s siker után szombaton Varsóban 3-1-es siker született, Robert Lewandowski mesterhármast szerzett (a bukaresti találkozót duplával zárta), igaz, a Bayern-csatár két gólja is tizenegyesből született. A középső pedig fejjel:

A hatos másik mérkőzésén Montenegró 4-1-re verte Örményországot, Stevan Jovetic szintén triplázott, a harmadik gólját rádásul ollózva szerezte. A csoportot az eddig mindössze két pontot veszítő lengyelek vezetik magabiztos fölénnyel, mögöttük viszont nagy csatára van kilátás a második helyért.