Társoldalunk:

Lett ellenfél ellen kezd a Fradi az Európa Ligában

2017.06.19. 13:17

Az Európa Liga selejtezőinek első körébe kapcsolódik be a Videoton, a Vasas és a Ferencváros csapata is.

A magyar csapatok lehetséges ellenfeleit már korábban meghatározták, ezekről itt olvashat.

Elsőként a Vasas csapatát sorsolták ki, az angyalföldiek a Beitar Jerusalem otthonában kezdenek majd. Időrendben a második magyar csapatként a Ferencváros kapott ellenfelet, a lett FK Jelgava lesz Thomas Doll csapatának ellenfele.

A Ferencváros játékosai a kupagyőzelmet ünneplikForrás: MTI/Illyés Tibor

A Videoton a máltai Balzan FC ellen kezd majd hazai pályán.

A magyar csapatok ellenfelei tehát az első selejtezőkörben:

Beitar Jerusalem (izraeli)-Vasas (magyar)
Ferencváros (magyar)-Jelgava (lett)
Videoton (magyar)-Balzan (máltai)

Az első mérkőzéseket június 29-én, a visszavágókat július 6-án rendezik meg.

A második kör sorsolását is elkészítették, a Ferencváros, amennyiben továbbjut, a Midtjylland (dán)–Derry City (ír) továbbjutójával, a Videoton a Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri) párharc győztesével, a Vasas pedig a Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár) párosítás továbbjutójával játszik.

Az első selejtezőkör további párosításai:

Trencín (szlovák)–Torpedo Kutaisi (grúz)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Tirana (albán)
Dacia Chisinau (moldovai)–Shkëndija (macedón)
Sirak (örmény)–Gorica (szlovén)
Mladoszt Lucsani (szerb)–Inter Baki (azeri)
Lech Poznan (lengyel)–Peliszter (macedón)
Kajrat Almati (kazah)–Atlantas (litván)
Levszki Szófia (bolgár)–Szutjeszka (montenegrói)
Zirä (azeri)–Differdange (luxemburgi)
Csihura Szacshere (grúz)–Altach (osztrák)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Gandzasar (örmény)
CSZKA Szófia (bolgár)–Irtis Pavlodar (kazah)
Vojvodina (szerb)–Ruzomberok (szlovák)
Fola Esch (luxemburgi)–Milsami Orhei (moldovai)
Ordabaszi (kazah)–Siroki Brijeg (bosnyák)
Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Dinamo Batumi (grúz)
Slovan Bratislava (szlovák)–Pjunik (örmény)
Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár)
AEL Limassol (ciprusi)–St Joseph's (gibraltári)
Crvena zvezda (szerb)–Floriana (máltai)
Zeljeznicar (bosnyák)–Zeta (montenegrói)
Rabotnicski (macedón)–Tre Penne (San Marinó-i)
UE Santa Coloma (andorrai)–Osijek (horvát)
Skënderbeu (albán)–Sant Julia (andorrai)
Valletta (máltai)–Folgore (San Marinó-i)
AEK Larnaca (ciprusi)–Lincoln (gibraltári)
Rangers (skót)–Progres Niederkorn (luxemburgi)
Zaria Balti (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák)
Haugesund (norvég)–Coleraine (északír)
Ventspils (lett)–Valur Reykjavík (izlandi)
Midtjylland (dán)–Derry City (ír)
Domzale (szlovén)–Flora Tallinn (észt)
Bala Town (walesi)–Vaduz (liechtensteini)
Stjarnan (izlandi)–Shamrock Rovers (ír)
St Johnstone (skót)–Trakai (litván)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–NSÍ Runavík (feröeri)
Crusaders (északír)–Liepaja (lett)
VPS Vaasa (finn)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)–Pristina (koszovói)
Odd (norvég)–Ballymena United (északír)
Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)–HJK Helsinki (finn)
AIK (svéd)–KÍ Klaksvík (feröeri)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Suduva (litván)
Lyngby (dán)–Bangor City (walesi)
Levadia Tallinn (észt)–Cork City (ír)
SJK Seinäjoki (finn)–KR Reykjavík (izlandi)

A második selejtezőkör párosításai:

Partizani (albán)/Botev Plovdiv (bolgár)–Beitar Jeruzsálem (izraeli)/Vasas (magyar)
Nomme Kalju (észt)/B36 Tórshavn (feröeri)–Videoton (magyar)/Balzan (máltai)
Ferencváros (magyar)/Jelgava (lett)–Midtjylland (dán)/Derry City (ír)
Apollon Limassol (ciprusi)–Zaria Balti (moldovai)/FK Sarajevo (bosnyák)
Slovan Bratislava (szlovák)/Pjunik (örmény)–Lyngby (dán)/Bangor City (walesi)
Stjarnan (izlandi)/Shamrock Rovers (ír)–Mladá Boleslav (cseh)
Zeljeznicar (bosnyák)/Zeta (montenegrói)–AIK (svéd)/KÍ Klaksvík (feröeri)
AEK Larnaca (ciprusi)/Lincoln (gibraltári)–Levadia Tallinn (észt)/Cork City (ír)
Kajrat Almati (kazah)/Atlantas (litván)–Skënderbeu (albán)/Sant Julia (andorrai)
Panioniosz (görög)–Sirak (örmény)/Gorica (szlovén)
Zirä (azeri)/Differdange (luxemburgi)–Astra Giurgiu (román)
Haugesund (norvég)/Coleraine (északír)–Lech Poznan (lengyel)/Peliszter (macedón)
Bröndby (dán)–VPS Vaasa (finn)/Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)/Prishtina (koszovói)–St Johnstone (skót)/Trakai (litván)