A portugál és a mexikói együttes jutott tovább az A csoportból az oroszországi labdarúgó Konföderációs Kupán szombaton.

Az Európa-bajnok portugálok - a magyarok vb-selejtezős ellenfelei - az új-zélandi együttest verték könnyedén 4-0-ra, s zártak a csoport élén. A portugálok első gólját Cristiano Ronaldo szerezte tizenegyesből, majd a frissen a Manchester Cityhez igazolt Bernardo Silva volt eredményes.

Cristiano Ronaldo meglőtte 75. gólját a válogatottban, ezzel beállította Kocsis Sándor rekordját az európai örökrangsorban, melyet Puskás Ferenc vezet 86 találattal.

A második félidőben gólt szerzett a Portótól a Milanhoz igazolt André Silva, majd a hosszabbításban Nani állította be a végeredményt.

Cristiano Ronaldo és André Silva Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Sergey Mihailicenko

A mexikói gárda a házigazda orosz válogatott ellen hátrányból fordított, és győzött 2-1-re. Az oroszok hiába szereztek vezetés Samedov révén, Mexikó még az első félidőben egyenlített Araujo fejesét követően.

A második félidőben egy vaktában előre vágott labdát nézet el az orosz védő és Akinfejev is, Lozano pedig megszerezte a győzelmet érő találatot.

Eredmények, Konföderációs Kupa:
Mexikó-Oroszország 2-1 (1-1)
gól:N. Araujo (30.), H. Lozano (52.), illetve Szamedov (25.)
kiállítva: Zsirkov (68., Oroszország)

Portugália - Új-Zéland 4-0 (2-0)
g.: C. Ronaldo (33., 11-esből), Bernardo (37.), A. Silva (80.), Nani (91.)

A csoport végeredménye: 1. Portugália 7 pont (7-2), 2. Mexikó 7 (6-4), 3. Oroszország 3., 4. Új-Zéland 0

Portugália és Mexikó az elődöntőbe jutott, Oroszország és Új-Zéland kiesett.