Kedden este a spanyol U21-es válogatott 3-1-re legyőzte az olasz csapatot a Lengyelországban zajló korosztályos Európa-bajnokságon, így pénteken Németország-Spanyolország döntőt rendeznek Krakkóban.

U21-es Európa-bajnokság, elődöntő
Spanyolország-Olaszország 3-1 (Saúl Níguez 53., 65., 74., ill. Bernardeschi 62.)

Az első félidőben nem született gól, ez főként Gianluigi Donnarummának volt köszönhető, aki tartotta a lelket az olasz válogatottban. A fordulás után Saúl Níguez szerezte meg a vezetést a spanyoloknak, 14 méterről helyezett a kapu bal oldalába.

Saúl Ńíguez ötgólos az U21-es Európa-bajnokságon Forrás: NurPhoto/Andrew Surma

Az 58. percben Roberto Gagliardini belépője után emberhátrányba kerültek az olaszok, de így is egyenlíteni tudtak: Federico Bernardeschi megpattanó lövése talált utat a spanyol kapuba. Sokáig azonban nem örülhettek, mert a 65. percben Saúl 30 méterről hatalmas gólt bombázott a bal felső sarokba. A találkozó a 74. percben dőlt el végérvényesen, amikor az Atlético Madrid sztárja Marco Asensio passzát váltotta gólra, ezzel megszerezve mesterhármasát és az ötödik gólját a kontinensviadalon.

Az U21-es Európa-bajnokság döntőjét pénteken 20.45-től rendezik Krakkóban.