Negyedóra alatt ízekre szedte a Loki a széteső Vasast

Tőzsér Dániel, DVSC
Debrecen, 2017. augusztus 18. A debreceni Bódi Ádám, a negyedik gól szerzője, Tőzsér Dániel és Ferenczi János (b-j) a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában játszott Debreceni VSC - Vasas FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2017. augusztus 18-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Az OTP Bank Liga 6. fordulójának második mérkőzésén az eddig csak kínlódó Debrecen fél óra elteltével elkezdte szórni a gólokat az előző szezon egyik legstabilabb és végül bronzérmet szerző csapata, a Vasas ellen. A vége 4-1 lett.

Öt forduló után két ponttal csak a Puskás Akadémiát megelőzve az utolsó előtti, 11. helyen állt a Debrecen, ami nem sok jót jelentett a hétszeres bajnok számára: az előző idényben két csapat kezdte hasonlóan a bajnokságot, azóta az MTK és a Gyirmót is az NB II kenyerét eszi.

Ehhez képest a Loki bátran kezébe vette az irányítást az előző szezonban bronzérmes, és rendkívül stabil benyomást keltő, magát az Európa Ligában is megmutató Vasas ellen. Fél órán át folyt a mezőnyjáték enyhe hazai fölénnyel, amikor Vaskó Tamás a laikus és a hozzáértő számára is nehezen magyarázhatóan a tizenhatoson belül elkaszálta Könyves Norbertet - a jogos büntetőt Tőzsér Norbert rúgta magabiztosan a kapu közepébe.

Három perccel később a DVSC Könyves jó elfutása és beadása után Mengolónak már csak a kapuba kellett passzolnia. Újabb hat perc elteltével Varga Kevin lőtte ki szépen a jobb alsót úgy 17 méterről - mindkét játékosnak ez volt az első gólja a Lokiban. Tőzsérnek viszont már ezen a meccsen is a második volt, amikor a 43. percben egy szöglet után fejelt Kamenar kapujába.

A csapatok úgy vonultak szünetre hogy csak a felső lécnek köszönhetően nem volt 5-0 az eredmény,

a Loki pedig a negyedóra alatt kétszer annyi gólt rúgott, mint előtte 450 perc alatt.

A szünetben Michael Oenning hármat cserélt, Gál Bence, Manjrekar és Remili feladata lett volna, hogy életet leheljen az angyalföldi támadásokba. Ehhez képest az 54. percben a DVSC növelhette volna az előnyt, ha Mengoló nem akar újabb gólt rúgatni Vargával, így mentettek a hazaiak.

Az angyalföldi Szivacski Donát (b) és a debreceni Justin Junior Mengolo is első bajnoki gólját szerezte Debrecenben Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A 66. percben végre valami sikerült a Vasasnak is, Szivacski Donát kapott labdát a tizenhatos előtt, egy kicsit tolt rajta, majd kilőtte a jobb alsót. Ez volt a jó hír a vendégeknek, a rossz pedig az, hogy az egy korábbi ütközésnél megsérülő Murka Benedek nem tudta folytatni a játékot, így a Vasasnak tíz emberrel kellett lejátszania a hátra lévő 25 percet.

1. félidő
43'Dániel Tőzsér
36'Kevin Varga
30'Justin Mengolo
27'Dániel Tőzsér
2. félidő
85'Ádám Bódi
78'Kevin Varga
70'Donát Szivacski
69'Justin Mengolo
66'Donát Szivacski
46'Tamas Vasko
46'Martin Adam
46'Szilveszter Hangya