Babos Tímea és Andrea Hlavácková kettőse győzelemmel mutatkozott be a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosainak versenyében csütörtökön. A mérkőzés után a magyar teniszező az Origónak elmondta, hogy a jövőben szeretne sokkal agresszívebben játszani a kiélezett szituációkban.

Az ötödik helyen kiemelt duó első ellenfele a szerb Nina Stojanovic és az orosz Natalija Vihljanceva párosa volt. Babosék 1:1 után brék-, majd negyven perc alatt szettelőnyhöz jutottak. A folytatásban is Babosék irányítottak, a második játszmában háromszor vették el riválisuk szervajátékát.

Babos Tímea nehezen aludt el a Sarapova elleni meccs után Forrás: AFP/2017 Getty Images/Al Bello

Az összecsapás 1 óra és 11 percig tartott.

A mérkőzés után Babos Tímea az Origónak elmondta, hogy milyen következtetéseket vont le a Marija Sarapova elleni meccsből és beszélt a párosa legnagyobb riválisáról is .

A győztes páros ellenfele a második fordulóban a Raquel Atawo, Sabine Lisicki (amerikai, német) - Nicole Melichar, Anna Smith (amerikai, brit) párharc továbbjutója lesz.
Eredmény:
női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.)-Nina Stojanovic, Natalija Vihljanceva (szerb, orosz) 6:4, 6:2