A németek Prágában, az angolok Máltán kínlódtak, de nyertek

Horizontal
Germany's forward Timo Werner (R) celebrates scoring during the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Czech Republic and Germany in Plzen, Czech Republic on September 1, 2017. / AFP PHOTO / ROBERT MICHAEL
Nem született meglepetés az európai vb-selejtezők hetedik fordulójának második napján, hacsak a dánok váratlanul sima lengyelek elleni győzelmét nem tekintjük annak.

A németek úgy készültek, hogy nem lesz könnyű dolguk Prágában a csehek ellen, ehhez képest a nyári Konföderációs Kupán is remeklő, három góljával társgólkirály Timo Werner révén már a 4. percben megszerezték a vezetést - az RB Leipzig csatára Özil remek passza után talált be.

A gól után is a németek uralták a meccset, de a félidő utolsó momentumaként a csehek védője, Gebrselassie hagyott ki egy hatalmas helyzetet. A második félidő hasonló forgatókönyv szerint zajlott, a meddő német mezőnyfölényt héba-hóba hamvába holt cseh helyzetecskék színezték. Egészen a 78. percig, amikor a Dárdai Pál Herthájában játszó Pavel Darida - jó szokásához híves - 25 méterről nem rúgott egy hatalmas gólt.

Pontot azonban ez sem ért, mert a lefújás előtti percekben Mats Hummels megszerezte a győztes gólt, Németország pedig továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a csoportját.

Angliára könnyebb feladat várt, elvégre az F-csoportban pont nélkül álló Máltához látogattak. Ehhez képest az 53. percig kellett várni, mire a legutóbbi két PL-szezon gólkirálya, Harry Kane méltóztatott megszerezni a vezetést.

Anglia ezután még fél órán át őrizte az előnyét, majd a 85. és a 90+2. perc között rúgott még hármat Bertrand, Welbeck és Kane révén, és továbbra is vezeti a csoportját.

Az egyetlen valamennyire meglepő eredmény Koppenhágában született, ahol az E-csoportot vezető lengyeleket nagyon csúnyán elkapták a dánok, és végül 4-0-ra verték Lewandowskiékat.

Észak-Írország a 70. és a 78, perc között rúgott hármassal intézte el San Marinót, Skócia ugyancsak 3-0-ra verte idegenben Litvániát, de miután Szlovákia hazai pályán 1-0-ra legyőzte Szlovéniát, lassan elbúcsúzhatnak a pótselejtezős élmoktól.

Európai világbajnoki selejtezők, 7. forduló:
C csoport:
San Marino - Észak-Írország 0-3 (0-0)
Norvégia-Azerbajdzsán 2-0 (1-0)
Csehország-Németország 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Németország 21 pont, 2. Észak-Írország 16, 3. Csehország 9, 4. Norvégia 7 (8-10), 5. 5. Azerbajdzsán 7 (3-11), 6. San Marino 0

E csoport:
Dánia-Lengyelország 4-0 (2-0)
Románia-Örményország 1-0 (0-0)
Kazahsztán-Montenegró 0-3 (0-1)
Az állás: 1. Lengyelország 16 pont, 2. Montenegró 13 (17-7), 3 Dánia 13 (14-6), 4. Románia 9, 5. Örményország 6, 6. Kazahsztán 2

F csoport:
Málta-Anglia 0-4 (0-0)
Litvánia-Skócia 0-3 (0-2)
Szlovákia-Szlovénia 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Anglia 17 pont, 2. Szlovákia 15, 3. Skócia 11 (12-10), 4. Szlovénia 11 (6-4), 5. Litvánia 5, 6. Málta 0

A csoportelsők automatikusan kijutnak a jövő évi oroszországi világbajnokságra, míg a kilenc második helyezett közül nyolc pótselejtezőt játszik.