A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának péntek esti mérkőzésén a sereghajtó és pont nélkül álló Metz sokáig jól tartotta magát a világklasszisokkal felálló PSG ellen. Ám Benoit Assou-Ekotto kiállítását kegyetlenül kihasználta a párizsi gárda és többek között Edinson Cavani duplájának, a 180 millió euróért és további bónuszokért vásárolt, ezen a meccsen debütáló Kylian Mbappé és Neymar góljának is köszönhetően 5-1-re nyert idegenben.
Kylian Mbappé már az első meccsén gólt lőtt a PSG-ben Forrás: AFP/Jean-Christophe Verhaegen

A Metz 31. percig jól tartotta magát a találkozón, ekkor

Edinson Cavani talált a kapuba.

Érdekes volt a helyzet, mert az uruguayi mögött ott ólálkodott Kylian Mbappe is, de ekkor még várni kellett az első góljára.

Nagy meglepetésre hat perccel később

Emmanuel Riviere egyenlíteni tudott,

és mivel újabb gól már nem esett az első félidőben, így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész fordulópontját az 56. perc hozta, amikor

az Mbappé elleni szabálytalanságért kiállította a játékvezető Benoit Assou-Ekottót a Metzből.

Innen pedig be is indult a párizsi gólgyártás.

Előbb maga a Mbappé volt eredményes az 59. percben,

így góllal debütált az új csapatában. A francia válogatott támadó a hazaiak rossz felszabadítását követően lőtt 17 méterről a kapuba.

És ha egy bolt beindul: a 222 millió euróért vásárolt

Neymar sem akart lemaradni és 69. percben ő is meglőtte a maga gólját.

A brazil klasszis szinte lemásolta a csapattársa gólját.

A PSG pedig nem tudott leállni: Edinson Cavani a 75. percben megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját.

Végül pedig a csereként beálló Lucas Moura tette fel az i-re a pontot három perccel a rendes játékidő vége előtt.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ
Metz–Paris Saint-Germain 1–5 (Riviere 37., ill. Cavani 31., 75., Mbappé 59., Neymar 69., Moura 87.)

Lille–Bordeaux 0–0