Az AS Roma is legyőzte a nyáron televásárolt AC Milant

2017.10.01. 20:13

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában az AC Milan hazai pályán szenvedett vereséget az AS Roma ellen (0-2), így a piros-fekete klub már a harmadik vesztes mérkőzését könyvelhette el a bajnokságban.

A találkozón sokáig úgy tűnt, hogy egy-egy ponttal meg kell elégedniük a feleknek, ám a 72. percben Edin Dzeko 20 méterről elengedett bombával megtörte a jeget. Az elképesztő formában futballozó bosnyák támadó legutóbbi 30 tétmeccsén 31 gólt szerzett.

Öt perccel később pedig el is dőlt a három pont sorsa, amikor Alessandro Florenzi egy kipattanó labdát kotort be öt méterről Gianluigi Donnarumma kapujába.

Szegény embert az ág is húzza alapon Hakan Calhanoglu buta szabálytalansága után a kiállítás sorsára jutott, így a végén nem volt kérdés, hogy a Roma begyűjti a három pontot Milánóban.