A Gareth Bale-t nélkülöző walesi labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Grúziát Tbilisziben az európai vb-selejtezők 9. fordulójában, ezzel megerősítette a pótselejtezőt érő második helyét a D-csoportban.

A vendégek kezdtek jobban, az Arsenal középpályása, Aaron Ramsey már a mérkőzés elején ziccerbe került, de 12 méterről a kapu mellé lőtt. A folytatásban átvették az irányítást a grúzok, de a következő helyzet is a walesiek előtt adódott. Andy King lőtt el fordulásból egy magasra fejelt labdát, de Giorgi Loria kitornázta azt a jobb felső sarokból.

Aaron Ramsey (jobbra) kivette a részét a walesi csapat támadásaiból Forrás: AFP/Alexander Nemenov

A 30. percben a találkozó legnagyobb helyzete maradt ki.

Ramsey jobb oldali beadására Sam Vokes érkezett lendületből, aki belepörgetett a labdába, de az elcsorgott a jobb kapufa mellett. A 37. percben a grúzok is megvillantak. Jaba Kankava jobbról betekert labdáját Giorgi Kvilitaia hét méterről fejelte kapu mellé.

A walesi válogatott egyre közelebb a pótselejtezőt érő helyhez Forrás: AFP/Alexander Nemenov

A fordulás után rögtön megszerezték a vezetést a vendégek.

Tom Lawrence - a walesi kezdő tizenegyben az egyetlen játékos, aki lemaradt a tavaly nyári Európa-bajnokságról - fordult le az emberéről, majd 18 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (0-1).

A folytatásban a grúzok mindent megtettek az egyenlítésért, de a walesiek becsülettel állták a sarat, Wayne Hennessey kapus több bravúrt is bemutatott a második félidőben. A walesiek ezzel a győzelemmel újabb lépést tettek a pótselejtezős hely megtartásáért.

Hétfőn este az íreket fogadják Cardiffban.

Wayne Hennessey a walesiek egyik legjobbja volt Forrás: AFP/Alexander Nemenov

A kilenc selejtezőcsoportból az első helyezettek kijutnak a jövő évi vb-re,

a nyolc legjobb második novemberben oda-visszavágós pótselejtezőn küzd meg a négy további helyért.