A spanyol labdarúgó-válogatott 3-0-ra legyőzte Albániát Alicantében, az európai vb-selejtezők 9. fordulójában, ezzel bebiztosította első helyét a G csoportban, és kijutott a jövő nyári oroszországi világbajnokságra.

A spanyolok már az első percekben odaszegezték az albánokat a kapujuk elé. A 6. percben Jordi Alba balról belőtt labdájára Rodrigo érkezett, nyolc méterről belebelsőzött, de nem tudta kapura irányítani. Nem úgy, mint tíz perccel később, amikor Isco benyesett labdáját mellre vette, majd ballal estében a bal felső sarokba lőtt (1-0).

A 23. percben növelték az előnyüket a spanyolok. Koke átadása után a bombaformában futballozó Isco került ziccerbe, hét méterről, az ötös sarkáról elemi erővel tüzelt a hosszú felső sarokba (2-0).

A Real Madrid játékosának ez volt az első olyan meccse a válogatottban, amikor gólt szerzett és gólpasszt is adott.

Három perccel később eldöntötték a meccset a spanyolok. A Real Sociedad újonca, Alvaro Odriozola robogott el a jobb szélen, mesterien kanyarintott középre, majd a lendületből érkező Thiago Alcántara a jobb alsó sarokba fejelt (3-0).

A második félidő elején a spanyol válogatott hátvédje, Gerard Piqué beszedett egy sárga lapot, így hétfőn nem léphet pályára Izraelben az utolsó selejtezőn.

A katalán játékost az utóbbi években rendre fütyülte a publikum a válogatott meccseken. A 30 éves védő vasárnap voksolt a katalán függetlenségi népszavazáson, valamint szégyenletesnek nevezte a referendummal kapcsolatban történteket. Ezt követően hétfőn 23 perc után félbe is szakadt a csapat edzése, mert a kilátogató szurkolók olyan molinókat tettek ki, amiken olyan feliratok voltak olvashatóak, mint a „Piqué, te visszataszító" vagy a „Piqué, takarodj!"

A Real Madrid játékosa, Nacho érkezett Gerard Piqué helyére Forrás: AFP/Jose Jordan

Az 59. percben a Barca játékosát lecserélte Julen Lopetegui szövetségi kapitány,

a mérkőzésre kilátogató szurkolók állva tapsolták meg a katalán népszavazás mellett kiálló futballistát.

A második félidőben talán ez volt a legizgalmasabb esemény, ugyanis a spanyolok nem erőltették meg magukat a folytatásban. David Silva is begyűjtött egy sárga lapot (valószínűleg szándékosan),

így neki sem kell pályára lépni az utolsó izraeli vb-selejtezőn.

A mérkőzésre kilátogató szurkolók élvezték az előadást Forrás: AFP/Jose Jordan

A spanyolok öt ponttal vezetnek az macedónokkal ikszelő olaszok előtt, egy fordulóval a vége előtt már

bebiztosították a csoportelsőségüket, és a szereplésüket a jövő nyári világbajnokságon.

Izland fél lábbal már kint van a világbajnokságon Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Sergen Sezgin

Az I csoportban a horvát válogatott - a csapatkapitány Luka Modric századik mérkőzésén - nem tudta legyőzni Finnországot (1-1), Izland viszont meglepetésre nagyon simán, 3-0-ra nyert Törökországban.

Az északi szigetország csapata a tabella élén áll, ráadásul az utolsó körben minden bizonnyal könnyű dolga lesz, hiszen Koszovót fogadja.

Továbbra is a D csoport élmezőnye a legszorosabb, itt csak az utolsó forduló eredményei döntenek az első helyen továbbjutó és a pótselejtezős csapat kilétéről

Szerbia, Wales és Írország között.

A kilenc selejtezőcsoportból az első helyezettek kijutnak a jövő évi vb-re, míg a nyolc legjobb második novemberben oda-visszavágós pótselejtezőn küzd meg a négy további helyért.