2006 után ismét vébén a lengyelek

Lewandowski
Poland's forward Robert Lewandowski reacts after he scored a goal during the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Poland and Montenegro in Warsaw on October 8, 2017. / AFP PHOTO / JANEK SKARZYNSKI
A lengyel válogatott hazai pályán 4-2-re győzött Montenegró ellen, így biztosan ott lesz jövőre az oroszországi világbajnokságon.

A lengyelek már negyed óra után két góllal vezettek, a második félidőben azonban Montenegró kiegyenlített. A 85. percben Lewandowski megszerezte a 16. gólját a sorozatban, majd Stojkovic rúgott öngólt, így 4-2 lett a vége. Lengyelország 25 ponttal, csoportelsőként kvalifikálta magát a vb-re.

Az F csoport élén veretlenül záró Anglia Harry Kane 27. percben, büntetőből lőtt góljával nyert Litvánia ellen. Kane csütörtökön a Szlovénia elleni meccset is eldöntötte, amely már vb-szereplést ért Angliának. A Tottenham 24 éves támadója gólerős formában van: legutóbbi tíz tétmeccsén tizenöt gólt rúgott. Klubjában 6/11 a mérlege, a válogatottban 4/4. A csoport második helyén Szlovákia végzett, de pótselejtezős részvétele még nem biztos.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló:
E csoport:
Lengyelország-Montenegró 4-2 (2-0)
Dánia-Románia 1-1 (0-0)
Kazahsztán-Örményország 1-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (vb-résztvevő) Lengyelország 25 pont, 2. (pótselejtezőt játszik) Dánia 20, 3. Montenegró 16., 4. Románia 13, 5. Örményország 7, 6. Kazahsztán 3

F csoport:
Szlovákia-Málta 3-0 (1-0)
Szlovénia-Skócia 2-2 (0-1)
Litvánia-Anglia 0-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (vb-résztvevő) Anglia 26 pont, 2. Szlovákia 18 (17-7), 3. Skócia 18 (17-12), 4. Szlovénia 15, 5. Litvánia 6, 6. Málta 1