A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Dárdai Pál vezette Hertha BSC hazai pályán 2-0-ra kikaptt a Schalkétól a berlini Olimpiai Stadionban, míg a Münchenbe négy év után visszatérő Jupp Heynckes a Freiburg elleni 5-0-s győzelemmel tért vissza a bajor csapat kispadjára.

A Bayern már a mérkőzés elején óriási nyomást gyakorolt a Freiburgra,

amelynek már a 8. percben meglett az eredménye. David Alaba balról belőtt labdáját a csapatkapitánnyá avanzsált Thomas Müller sodorta a kapuba közvetlen közelről (1-0).

A folytatásban a vendégek meglepően bátran futballoztak, a Bayern kapusának, Sven Ulreichnak több nagy védést is be kellett mutatnia.

Az első félidő hajrájában növelte előnyét a Bayern München.

A holland válogatottól a visszavonuló Arjen Robben eresztett meg egy lövést tíz méterről, amit Alexander Schwolow középre öklözött, azonban a kipattanóra érkező Kingsley Coman okosan átfejelte a labdát a földről éppen feltápászkodó kapus fölött (2-0).

A francia támadó góllal tette emlékezetesség 50. Bundesliga-mérkőzését a bajor csapatban. A második félidőben gyorsan eldöntötte a meccset a Bayern München. A 63. percben Thiago Alcántara 20 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (3-0).

A gólözönnek azonban még nem volt vége.

A 75. percben Thomas Müller erőszakos labdaszerzés után kihagyhatatlan helyzetbe hozta Robert Lewandowskit, aki higgadtan értékesítette a ziccerét (4-0).

A 93. percben Joshua Kimmich állította be a végeredmény, Kingsley Coman jobbról belőtt labdáját sarkazta a hosszú sarokba (5-0).

Úgy tűnik Jupp Heynckes zökkenőmentesen tört vissza Münchenbe.

Csapata ugyanazt a lehengerlő játékot nyújtotta, mint négy évvel ezelőtt, amikor bajnokságot, Német Kupát és Bajnokok Ligáját nyert.

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC felejthetően futballozott a Schalke 04 ellen. Ráadásul a 44. percben emberhátrányba is került miután Genki Haragucsi belépője után egyből villant a piros lap. A korábbi szövetségi kapitány csapata az első félidőben csak 40%-ban birtokolta a lábat,

ráadásul egyetlen kapura lövést sem tudott felmutatni, amely negatív rekord a Bundesliga 2017-2018-as szezonjában.

Dárdai Pál először kapott ki a Schalkétől a berlini Olimpiai Stadionban Forrás: Origo

Dárdai kettőt cserélt a szünetben, hogy lendületet adjon csapatának, de az 54. percben Vladimir Darida összehozott egy tizenegyest, melyet Leon Goretzka a kapu jobb oldalába lőtt. A Hertha norvég kapusa, Rune Jarstein bele tudott kapni a labdába, de nem háríthatott (0-1).

A mérkőzés a 78. percben dőlt el, amikor Guido Burgstaller ziccere után már kétgólos előnybe került a Schalke az emberhátrányban futballozó Hertha otthonában (2-0).

Dárdai Pált 2015 februárjában nevezték ki a Hertha vezetőedzőjének. Ez volt negyedik meccse a Schalke ellen Berlinben, két győzelem, egy döntetlen és egy vereség a mérlege.

A Hertha a Bundesliga idei szezonjában először vesztett hazai pályán.

A Szalai Ádámot ágyéksérülés miatt nélkülöző Hoffenheim hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Augsburg ellen.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig egygólos győzelmet aratott a Borussia Dortmund vendégeként.

Gulácsi Péter önbizalmának szüksége volt a Dortmund elleni győzelemre Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Leon Kuegeler

A 4. percben Pierre-Emerick Aubameyang szerzett vezetést a házigazdának - a dortmundi csatár ziccerénél Gulácsi kiszolgáltatott helyzetben volt -, amely a jó kezdésből nem tudott előnyt kovácsolni. A lipcseiek a 10. percben egyenlítettek, a félidő közepén pedig átvették a vezetést. A 49. percben büntetőből nőtt kettőre a RB Leipzig előnye, amely közel tíz percig emberelőnyben is játszhatott. Aubameyang a 64. percben tizenegyesből csökkentette egygólosra a dortmundiak hátrányát, ám a hátralévő időben a vendégek hősiesen védekeztek, és előnyüket megőrizték a lefújásig.

Gulácsi végig magabiztos teljesítményt nyújtott a vendégcsapatban, több alkalommal bravúrral segítette csapatát győzelemhez.

A Dortmund hat győzelem és egy döntetlen után első vereségét szenvedte el a bajnoki szezonban.