Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának rangadóján a bajnoki címvédő Juventus 2-1-re kikapott a Laziotól a torinói Allianz Stadionban.

A Juventus esélyesként várta a mérkőzést, ugyanis

legutóbbi hat bajnoki mérkőzését megnyerte a Lazio ellen.

Ennek szellemében támadólag kezdett Massimiliano Allegri csapata, amely a 24. percben megszerezte a vezetést. Blaise Matuidi visszagurított labdáját Sami Khedira lőtte kapura 14 méterről, a Lazio kapusa, Thomas Strakosha rossz helyre ütötte ki a labdát, a közelben ólálkodó Douglas Costa lesgyanús helyzetből a kapuba kotorta (1-0).

A játékvezető azonban igénybe vette a videobíó segítségét

és megállapította, hogy a brazil támadó szabályos gólt szerzett.

A második félidő második percében egyenlített a Lazio.

Luis Alberto tökéletes ütemben indította a bombaformában futballozó Ciro Immobilét, aki Gianluigi Buffon mellett higgadtan elpasszolta a labdát a bal alsó sarokba (1-1).

Az 53. percben átvette a vezetést fővárosi csapat.

Ismét Immobile kapott kiugratást, ezúttal lövés helyett megtolta a labdát Buffon mellett, az olasz válogatott kapusa kivetődött, de láthatóan visszahúzta a kezét, azonban a Lazio támadója remek ütemben elesett, majd a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A labda mögé a sértett állt oda, aki higgadtan a bal sarokba passzolt a jobbra vetődő Buffon mellett (1-2).

Immobile az idei szezonban, minden sorozatot tekintve 11 meccsen 15 gólnál jár.

A 27 éves csatár jelen pillanatban, az öt top bajnokságot – angol, spanyol, német, francia, olasz – figyelembe véve Európa legtermékenyebb játékosa.

A folytatásban a Juventus mindent megtett az egyenlítésért. Massimiliano Allegri pályára küldte Paulo Dybalát is, de az argentin támadó sem tudott csodát tenni, bár nagyon közel állt hozzá. A 91. percben 18 méterről eleresztett egy bombát, Strakoshának esélye sem volt a védésre, de a labda a bal kapufán csattant.

A Juventusnak az utolsó pillanatig megvolt az esélye az egyenlítésre Forrás: NurPhoto/Massimiliano Ferraro

Az utolsó pillanatban elszabadultak az indulatok.

Sergej Milinkovic-Savic páros lábas becsúszással szerelt a tizenhatoson belül. A játékvezető először nem ítélt semmit, majd két perc reklamálás után igénybe vette a videobírót, és a 96. percben teljesen jogosan tizenegyest ítélt a Juventusnak. A labda mögé Paulo Dybala állt, aki a jobb sarkot vette célba, de, Thomas Strakosha leolvasta a szándékot, és kiütötte a labdát, így a Lazio megnyerte a mérkőzést.

A Lazio pontszámban beérte a torinói csapatot, amely utoljára 2015. augusztus 23-án, az Udinesétől szenvedett vereséget hazai pályán.