Gulácsiék győztek, egy pontra feljöttek a botló Dortmund mögé

RB Leipzig vs. VfB Stuttgart FOOTBALL soccer Bundesliga
Leipzig's team celebrates the 1:0 goal during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and VfB Stuttgart at the Red Bull Arena in Leipzig, Germany, 21 October 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Jan Woitas/dpa-Zentralbild/dpa
A Bundesliga 9. fordulójának szombati játéknapján négy mérkőzést is rendeztek egy időben. A listavezető Borussia Dortmund Frankfurtba látogatott, a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig pedig a Stuttgartot fogadta.

A lipcseiek jó formában várhatták a Stuttgart elleni összecsapást, hiszen a Bajnokok Ligájában megverték a Portót 3-2-re, a Bundesligában pedig ugyanezt az eredményt érték el Dortmundban, ezzel egy jókora skalpot begyűjtve, amivel a harmadik helyre jöttek fel a tabellán. Nem kellett most sem sokat várni a vezető góljukra, a 23. percben Sabitzer bal lába sült el jó 19 méterről, parádésan tekert a hosszú felsőbe.

Nem sokan gondolták volna, hogy ez a gól lesz az egyetlen a mérkőzésen, de Gulácsiék alighanem ezzel is kiegyeznek, ugyanis így feljöttek egyetlen pontra a Dortmund mögé a tabellán.

Amögé a Dortmund mögé, amelyik az előző forduló hazai fiaskóját, valamint a kellemetlen ciprusi döntetlent szerette volna feledtetni Frankfurtban, valamint a győzelem értelemszerűen azt jelentette volna, hogy a BVB marad a Bundesliga élén. Hamar meg is lett a vezetés, Bartra lőtte erőből a labdát középre, ahol Nuri Sahin érkezett jó ütemben, megelőzte védőjét és a kapuba lőtt mintegy 6 méterről a 19. percben.

A második félidőben megduplázta előnyét a sárgában játszó vendégcsapat: egy labdaszerzést követően a félpályáról villámgyorsan eljutott a Frankfurt kapujáig a Dortmund, Maximilian Philipp pedig nem gondolkodott sokat, szólója végén a tizenhatos vonaláról kilőtte a hosszú alsót.

Az Eintracht viszonylag gyorsan összeszedte magát, érkezett is a válasz:

a Dortmund kapusa, Roman Bürki volt szabálytalan a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Sebastian Haller értékesítette. Sőt, négy perccel később az egyenlítés is megvolt, Wolf kapott egy gyönyörű kiugratást, majd higgadtan tette el a labdát Bürki mellett. Az eredmény innentől már nem változott, ezzel a Dortmund 20 pontos, a RB Leipzig 19-cel követi.

Ünnepelnek a frankfurtiak, minden okuk megvan rá, hiszen kétgólos hátrányból mentették döntetlenre a Dortmund elleni meccset Forrás: AFP/Daniel Roland

Az Augsburg a 32. percben Gregoritsch szerencsés távoli lövésével szerezte meg a vezetést a Hannover ellen. A vendégek egyenlítő gólja a 77. percben érkezett, ekkor Korb beadásánál ketten is eltörték a labdát a tizenhatoson belül, Fullkrugnak azonban megadatott egy második esély is, amit már nem hibázott el. Sőt,

a 89. percben ismét ő volt eredményes egy kontra végén, ezzel megszerezve a győzelmet a Hannovernek.

A Mönchengladbachnak sem kellett sok idő az első gólhoz a Leverkusen ellen, a hetedik percben Johnson érkezett mesteri ütemben Thorgan Hazard beadására és a félidőig meg is tudta tartani ezt az eredményt a hazai csapat. Fordulás után ismét érkezett egy gyors gól, de ezt a Leverkusen szerezte, egy szöglet után a svájci válogatott kapusa, Yann Sommer katasztrofálisan mozdult ki, Sven Bender pedig bevetődve tudott egyenlíteni.

Az 59. percben pedig már a Leverkusennél volt az előny. Leon Bailey cselezgetett a tizenhatos környékén, majd amikor beért a büntetőterületre, ballal gyönyörűen kilőtte a hosszút. Ha már lúd, legyen kövér alapon nem állt le a vendégcsapat, egy kontra után Julian Brandt is bevette Sommer kapuját, 1-3! Evés közben meg is jött az étvágy, a 69. percben Wendell ugratta ki Vollandot a félpályán, aki szinte teljesen egyedül vihette a labdát Sommerre és nem is hibázott, 1-4. Sőt, még mindig nem állt le a Leverkusen, a 81. percben a kettő perccel korábban beálló Pohjanpalo is betalált közvetlen közelről Brandt beadása után., kialakítva az 1-5-ös végeredményt.

Eredmények:
RB Leipzig – VfB Stuttgart 1-0 (1-0)
Gól: Sabitzer (23.)

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 2-2 (0-1)
Gól: Haller (64. – büntetőből), Wolf (68.), illetve Sahin (19.), Philipp (57.)

Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen 1-5 (1-0)
Gól: Johnson (7.), illetve Bender (48.), Bailey (59.), Brandt (61.), Volland (69.), Pohjanpalo (81.)

Augsburg – Hannover 96 1-2 (1-0)
Gól: Gregoritsch (33.), illetve Fullkrug (76., 89.)