A spanyol Király-kupa legjobb 32 csapata között lépett pályára a Real Madrid a szintén a fővárosban található, harmadosztályú Fuenlabrada otthonában.

Zinédine Zidane finoman szólva is tartalékos csapattal hozta le a csütörtök esti kupameccset. A Real Madrid ebben az összeállításban kezdett: Kiko Casilla; Achraf, Vallejo, Nacho, Tejero; Marcos Llorente, Ceballos, Theo; Lucas Vázquez, Asensio, Mayoral.

Marco Asensio vállalta a vezér szerepét Forrás: DPPI/Irh

A kiscsapat védekezését sokáig nem tudta feltörni a Real, Codina kapus több remek védést is bemutatott. A lényegi történések a meccs hajrájára maradtak.

A 62. percben előbb Garcia hozott össze egy tizenegyest, amit Asensio értékesített, majd Candela rántotta le Asensiót a tizenhatoson belül, amiért megkapta második sárgáját, a büntetőt ezúttal Vázquez értékesítette.

A 89. percben még Vallejo kapott pirosat egy kemény becsúszást követően.

A 4. forduló első meccseinek eredményei:
Fuenlabrada (III.)–Real Madrid 0–2 (Asensio 63. – tizenegyesből, Lucas Vázquez 80. – tizenegyesből)
Esportiu (III.)–Real Sociedad 0–1 (S. Canales 32.)
Deportivo La Coruna–Las Palmas 1–4 (L. Pérez 58., ill. Momo 8., 16., Calleri 81., 90.)
Girona–Levante 0–2 (E. Boateng 39., Doukoure 61.)