A Barcelona csak 0–0-s döntetlent játszott az Olimpiakosszal a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, érdekes jelenetekből viszont így sem volt hiány a meccsen. A Paris Saint-Germain öt gólt lőtt, és rekordot döntött, de most nem Neymar volt a főszereplő, hanem a mesterhármast szerző Kurzawa, aki történelmet írt. A Manchester United megint megszívatta a Benfica 18 éves belga kapusát, a Roma pedig iskolajátékot mutatott be a botrányosan futballozó Chelsea ellen.

A londoni 3–3 után senki sem gondolta volna, hogy Di Francesco csapata ilyen simán elintézi a Chelsea-t. Conte nem is leplezte csalódottságát. „Az első félidőben jók voltunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, a 2–0-t picit igazságtalannak éreztem – értékelt a BT Sportnak. – A szünet után viszont borzalmasan fociztunk. A Roma sokkal jobban akarta a győzelmet. Csalódott vagyok."

Conte csalódott a csapat játéka miatt Forrás: NurPhoto/Matteo Ciambelli/NurPhoto/Matteo Ciambelli

Conte kezdhet aggódni

Az angolok a Roma elleni párharcban totális vereséget szenvedtek:

az első meccsen kétgólos előnyről kellett kaparniuk a vereség elkerüléséért, idegenben pedig sanszuk nem volt.

Nemhogy a győzelemre, a döntetlenre sem. „Ha három gólt kapsz, az azt jelenti, hogy valami nagyon nem működik, kezdhetsz aggódni. Nehéz szituáció ez most, de ki fogjuk elemezni a meccset, és dolgozni fogunk a taktikánkon. Lehet, hogy eddig erre kevesebb figyelmet fordítottunk, mint kellett volna."

A Roma nyerőembere az az El Shaarawy volt, aki a londoni meccsen csak a 88. percben állt be.

– mondta az olasz csatár, aki a 37. másodpercben szerezte meg a vezetést. Ez volt a Roma történetének leggyorsabb gólja a BL-ben. – Ez a győzelem sokat jelent nekünk, nem mindennap verik meg a Chelsea-t 3–0-ra."

Hol járt Perotti keze?

A meccs legviccesebb jelenete az volt, amikor a második gól után Perotti El Shaarawy fenekében kezdett matatni.

Volt, aki nem is tudta mire vélni a látottakat.

Nem a védelmek estéje volt

A Roma–Chelsea 68. percében valószínűleg a szezon legrosszabb védekezését mutatták be az angolok. Egy hazai kontránál hárman fogták Dzekót (így sem tudták elvenni tőle a labdát), miközben a másik oldalon Perotti teljesen üresen érkezett. Csak az argentin gyatra helyzetkihasználásának köszönhető, hogy nem lett négy közte.

Manchesterben Eric Bailly gondolta úgy 1–0-nál, hogy egy kis izgalmat visz a meccsbe, úgyhogy utolsó emberként odapasszolta a labdát a Benfica csatárának. 2:56-tól a jelenet:

Két hete mindenki a portugálok 18 éves kapusán, Mile Svilaron röhögött, amikor egy szélről beívelt szabadrúgással begyalogolt a kapuba. A belga most is bohózatba illő gólt kapott:

a 45. percben Matic lövése kijött a kapufáról, de pont Svilar hátára pattant, onnan pedig a kapuba.

„Nem tehetek a gólról, ez szimplán csak balszerencse volt" – mondta a játékos, hozzátéve, hogy sok minden kavargott a fejében, de ennek ellenére élvezte a meccset.

Több kell a csodánál

Az Atlético Madrid az idegenbeli 0–0 után hazai pályán sem bírt a Qarabaggal (1–1). A spanyoloknak összesen 35 lövésük volt a meccsen, a 2003/2004-es szezon óta nem volt nekik ennyi a BL-ben.

– nyilatkozta Diego Simeone, kiemelve, hogy az azeri csapat remekül védekezett, a kapusuk pedig parádés teljesítményt nyújtott.

Az Atlético az elmúlt négy évben kétszer is ott volt a BL-döntőben, most viszont lehet, hogy még a csoportból sem fog továbbjutni: két fordulóval a vége előtt négy pont a hátránya a második Chelsea, és öt az első Roma mögött. A madridi Marca szerint itt már több kell a csodánál:

Itt már több kell a csodánál Forrás: Twitter/Marca

Ellopták a show-t Neymartól

A Paris Saint-Germain 5–0-ra győzött az Anderlecht ellen, és továbbra is őrzi makulátlan mérlegét a BL-ben.

A párizsiak hőse most kivételesen nem Neymar volt (igaz, a brazil tolt egy Robben-inverzet), hanem Kurzawa, aki a BL történetében első hátvédként mesterhármast rúgott. „Meglepődtem, elvégre védő vagyok – mondta a meccs után. – Korábban is lőttem már gólt, de nem hármat. Ez sok.

Kurzawa balhátvédként szerzett mesterhármast Forrás: BELGA/AFP/Virginie Lefour

A PSG és a Celticet 2–1-re legyőző Bayern München már matematikailag is továbbjutott a csoportból.

Idegenben is otthon

Az Olimpiakosz–Barcelona meccsnek csak Ernesto Valverde miatt volt jelentősége. A spanyol edző két ciklusban három évig irányította az Olimpiakoszt, amellyel három bajnoki címet és két kupát nyert. Megemlékezve a sikerekről, a görög Protathlitis újság az „Egy vagy közülünk, Ernesto" címmel hozta le a keddi számát:

A görögök szeretik, tisztelik Valverdét Forrás: uefa.com

A szurkolók sem felejtették el Valverdét, aki

a gazdasági válság idején vette át először az Olimpiakoszt,

és a katasztrófa közeli állapot közepette nyugalmat és biztonságot vitt a csapat (és az emberek) életébe. A görögök így fogadták őt:

A meccsen gól nem volt, érdekes jelenet annál inkább. 1) Az egyik Barca-szögletnél egy szurkoló odaszaladt Messihez, hogy megölelje/megpuszilja, majd visszaült a helyére. Biztonságiak sehol.

Messivel nem lehet betelni Forrás: sport.es

2) A második félidőben játék közben „támadták be" az argentint egy szelfi erejéig. Biztonságiak, megint, sehol.

Meccs közben szelfiztek Messivel Forrás: marca.com