Dárdaiék az EL-ben is nyerni tudtak, Palkó is pályára lépett

Horizontal
Hertha Berlin's Hungarian head coach Pal Dardai (L) watches midfielder Alexander Esswein (R) leaving the pitch during the UEFA Europa League football match between Hertha BSC Berlin and FC Zorya Luhansk on November 2, 2017 in Berlin. / AFP PHOTO / Odd ANDERSEN
A Dárdai Pál irányította Hertha BSC megszerezte első győzelmét, egyúttal megőrizte esélyét a továbbjutásra az Európa Ligában, miután a csoportkör negyedik fordulójában hazai pályán 2-0-ra verte az ukrán Zorja Luhanszkot. A csoport másik meccsén az Athletic Bilbao 1-0-ra legyőze a svéd Östersundsot.

A J csoportban az eddig nyeretlen berliniek úgy futottak ki a Zorja ellen a pályára, hogy amennyiben nem nyernek számukra jó eséllyel vége az EL-idénynek. Okot adhatott a bizakodásra, hogy a Bundesligában négy nyeretlen mérkőzés után a HSV ellen nyerni tudtak a legutóbbi fordulóban.

A Zorja elleni első meccsen 2-1-re kikaptak, ezúttal Davie Selke góljával már a 16. percben megszerezte a vezetést, majd a fiatal német a 73. percben duplázni tudott, így a Hertha győzött, sőt az ukránoknál már jobb is az egymás elleni összevetésben.

Ezzel a góllal dőlt el a meccs:

Dárdai Pál a 80. percben harmadik cserelehetőségeként legidősebb fiát, Palkót is pályára küldte.

A csoport másik találkozóján az éllovas és még veretlen svéd kupagyőztes Östersunds ezúttal 1-0-ra kikapott Bilbaóban.

Az esti program másik magyar érdekeltségű találkozóján Korhut Mihály csapata, az izraeli Hapoel Beer Sheva 1-1-es döntetlent játszott Bukarestben az FCSB vendégeként, amiben elévülhetetlen érdemeket szerzett a komikus gólt összehozó izraeli védelem.

A román csapat ezzel tovább is jutott a csoportból, Korhuték pedig a Lugano elleni idegenbeli, és a Viktoria Plzen elleni hazai meccsen próbálhatják meg kiharcolni ugyanezt.

A játéknap egyik nagy meglepetése, hogy az Arsenal hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott a szerbe Crvena zvezdával. A londoni csapat, szinte már szokás szerint, több 18-19 éves fiatallal állt föl, és voltak ugyan helyzeteik, de ugyanez a vendégekre is elmondható volt.

Az AC Milan a hazai 0-0 után Ahténban is gól nélküli döntetlent játszott az AEK-kel. Az olaszok ettől még vezetik a csoportot a görögök előtt, de egyik csapat sem jutott még tovább.

A Lazio ezúttal csak 1-0-ra verte a francia Nice-t, míg a Real Sociedad a két héttel ezelőtt idegenbeli 6-0 után ezúttal kegyesebb volt a Vardarral, és csak háromgólos veréssel küldte haza a macedónokat.

A forduló legcsúnyább jelenete Guimaraesben játszódott le, ahol Patrice Evra, az Olympique Marseille játékosa saját csapatának egy szurkolóját rúgta fejbe.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:
G csoport:
FCSB (román)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1-1 (1-1)
Viktoria Plzen (cseh)-Lugano (svájci) 4-1 (3-1)
Az állás: 1. FCSB 10 pont, 2. Viktoria Plzen 6, 3. Hapoel Beer-Seva 4, 4. Lugano 3

H csoport:
Arsenal (angol)-Crvena zvezda (szerb) 0-0
1. FC Köln (német)-BATE Boriszov (fehérorosz) 5-2 (1-2)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 10 pont, 2. Crvena zvezda 5, 3. BATE Boriszov 4, 4. 1. FC Köln 3

I csoport:
Vitória Guimaraes (portugál)-Olympique Marseille (francia) 1-0 (0-0)
Salzburg (osztrák)-Konyaspor (török) 0-0
Az állás: 1. Salzburg 8 pont, 2. Olympique Marseille 6, 3. Vitória Guimaraes 4 (4-5), 4. Konyaspor 4 (2-4)

J csoport:
Hertha BSC (német)-Zorja Luhanszk (ukrán) 2-0 (1-0)
Athletic Bilbao (spanyol)-Östersund (svéd) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Östersund 7 pont, 2. Zorja Luhanszk 6, 3. Athletic Bilbao 5, 4. Hertha BSC 4

K csoport:
Vitesse (holland)-Zulte Waregem (belga) 0-2 (0-1)
Lazio (olasz)-Nice (francia) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Lazio 12 pont, 2. Nice 6, 3. Zulte Waregem 4, 4. Vitesse 1

L csoport:
Real Sociedad (spanyol)-Vardar Szkopje (macedón) 3-0 (1-0)
Rosenborg (norvég)-Zenit (orosz) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Zenit 10 pont, 2. Real Sociedad 9, 3. Rosenborg 4, 4. Vardar Szkopje 0

korábban:
A csoport:
Slavia Praha (cseh)-Villarreal (spanyol) 0-2 (0-1)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Asztana (kazah) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Villarreal 8 pont, 2. Asztana 7, 3. Slavia Praha 5, 4. Makkabi Tel-Aviv 1

B csoport:
Young Boys (svájci)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-1 (0-0)
Partizan Beograd (szerb)-Skenderbeu (albán) 2-0 (1-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Dinamo Kijev 10 pont, 2. Partizan Beograd 5, 3. Young Boys 3, 4. Skenderbeu 2

C csoport:
Basaksehir (török)-Hoffenheim (német) 1-1 (0-0)
Ludogorec (bolgár)-Braga (portugál) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Ludogorec 8 pont, 2. Braga 7, 3. Hoffenheim 4, 4. Basaksehir 2

D csoport:
Rijeka (horvát)-Austria Wien (osztrák) 1-4 (0-1)
AEK Athén (görög)-AC Milan (olasz) 0-0
Az állás: 1. AC Milan 8 pont, 2. AEK Athén 6, 3. Austria Wien 4, 4. Rijeka 3

E csoport:
Apollon (ciprusi)-Atalanta (olasz) 1-1 (0-1)
Olympique Lyon (francia)-Everton (angol) 3-0 (0-0)
Az állás: 1. Atalanta 8 pont (8-3), 2. Olympique Lyon 8 (7-3), 3. Apollon 3, 4. Everton 1

F csoport:
FC Köbenhavn (dán)-Zlín (cseh) 3-0 (1-0)
Lokomotiv Moszkva (orosz)-Sheriff (moldovai) 1-2 (1-1)
Az állás: 1. FC Köbenhavn 6 pont (4-1), 2. Sheriff 6 (3-2), 3. Lokomotiv Moszkva 5, 4. Zlín 2