Ronaldo végre megtörte a bajnoki átkot, nyert a Real

Horizontal
Real Madrid's Brazilian midfielder Casemiro (L) celebrates with Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo after scoring during the Spanish league football match Real Madrid CF against Malaga CF on 25, November 2017 at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid. / AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS
A Real Madrid hazai pályán 3-2-re legyőzte a Málagát, és három pontra megközelítette a tabella második helyén álló Valenciát. Cristiano Ronaldo is megszerezte második gólját a bajnokságban.

A keddi, APOEL elleni idegenbeli Bajnokok Ligája show műsor (6-0) után a Real Madrid mérsékelt erőket mozgósítva vetette magát a 18. már kieső helyen álló Málaga ellen. Azt túlzás lenne állítani, hogy a Real tartalékosan állt föl, miután a mostanában használt alapcsapatból csak Luka Modric kapott pihenőt Zinedine Zidane-tól.

Mérsékelt erőfeszítés ide vagy oda, a 10. percben megszerezte a vezetést a Madrid: Marcelo ívelt be balról, Ronaldo a felső lécre csúsztatatta a labdát - olyan helyzetből, ahonnan nagyon keveseknek sikerült volna ugyanez -, de érkezett Benzema, aki a lepattanót egy méterről a hálób stukkolta.

Tíz percig sem vezettek azonban a fehérek, miután ugyanis a 17. percben elaluld a védelem, Varane és Casemiro pedig közös erővel nézett el egy beadást, Diego Rolánnak volt ideje levenni a labdát, kapura fordulni, és máris 1-1 volt.

Ilyen helyzetekben szokott érkezni Ronaldo, de most csak azért szaladt a 21. percben Casemiróhoz, hogy gratuláljon a Kroos szögletére remekül érkező, és újra vezetést szerző brazilnak, aki ötödik madridi szezonját taposva először szerzett egymást követő két bajnokin is gólt.

Az első félidőben voltak még helyzetei a Realnak, Ronaldo egy fejesét, például óriási bravúrral védte Roberto Jiménez, azt, hogy előnnyel mehettek szünetre viszont csak Jésus Gil játékvezetőnek köszönhetik, aki lökés miatt érvénytelenítette a vendégek ráadásban szerzett gólját.

Cserék

Az 58. percben Varane és Casilla együtt gondoskodott róla, hogy mégis döntetlenre módosuljon az állás: a francia könnyelműen eladta a labdát a madridi tizenhatos előtt, a spanyol kapus pedig bevédte Gonzalo Castro közepesen erős és egyáltalán nem helyezett lövését.

A döntetlen és az érte járó egy pont nyilván édes kevés volt a listavezető Barcelona mögött tíz pontos hátrányban lévő Realnak, úgyhogy Zidane behozta Modricot, és magasabb fokozatba kapcsolt a csapat. Jöttek a helyzetek, ezek közül a legnagyobbat Ronaldo hagyta ki, majd a 77. percben Modricot vágták föl a tizenhatoson belül a jogos büntetőt pedig Ronaldo hagyta ki - hogy a kipattanót aztán a léc alá vágja. Ez volt a második gólja a bajnokságban.

A Real ezzel átmenetileg három pontra csökkentette hátrányát a Valencia és hétre a Barcelona mögött, ráadásul a két említett rivális vasárnap éppen egymás ellen játszik.