Társoldalunk:

Íme, a labdarúgó-világbajnokság teljes menetrendje

2017.12.01. 18:23

Péntek délután a moszkvai Kremlben kisorsolták a jövő évi labdarúgó világbajnokság csoportjait, és ezzel együtt kialakult a torna végleges menetrendje. A nyitómérkőzést a Luzsnyiki Stadionban rendezik, június 14-én, ahol házigazda oroszok játszanak a szaúdiak ellen. A vb-döntőre július 15-én, vasárnap délután öt órakor kerül sor, szintén Moszkvában.

A csoport:


június 14., csütörtök:
Oroszország - Szaúd-Arábia, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
június 15., péntek:
Egyiptom-Uruguay, Jekatyerinburg 14.00
június 19., kedd:
Oroszország-Egyiptom, Szentpétervár 20.00
június 20., szerda:
Uruguay - Szaúd-Arábia, Rosztov 17.00
június 25., hétfő:
Uruguay-Oroszország, Szamara 16.00
Szaúd-Arábia - Egyiptom, Volgográd 16.00

Cristiano Ronaldo szembenézhet madridi csapattársaivalForrás: AFP/PATRICK HERTZOG/Patrick Hertzog

B csoport:

június 15., péntek:
Marokkó-Irán, Szentpétervár 17.00
Portugália-Spanyolország, Szocsi 20.00
június 20., szerda:
Portugália-Marokkó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 14.00
Irán-Spanyolország, Kazany 20.00
június 25., hétfő:
Spanyolország-Marokkó, Kalinyingrád 20.00
Irán-Portugália, Szaranszk 20.00

 

C csoport:

június 16., szombat:
Franciaország-Ausztrália, Kazany 12.00
Peru-Dánia, Szaranszk 18.00
június 21., csütörtök:
Franciaország-Peru, Jekatyerinburg 14.00
Dánia-Ausztrália, Szamara 17.00
június 26., kedd:
Dánia-Franciaország, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 16.00
Ausztrália-Peru, Szocsi 16.00

Az argentin válogatottnak a legkeményebb csoportból kell kiharcolnia a továbbjutástForrás: AFP/Juan Ruiz

D csoport:

június 16., szombat:
Argentína-Izland, Moszkva (Szpartak Stadion) 15.00
Horvátország-Nigéria, Kalinyingrád 21.00
június 21., csütörtök:
Argentína-Horvátország, Nyizsnyij Novgorod 20.00
június 22., péntek:
Nigéria-Izland, Volgográd 17.00
június 26., kedd:
Izland-Horvátország, Rosztov 20.00
Nigéria-Argentína, Szentpétervár 20.00

 

E csoport:

június 17., vasárnap:
Costa Rica-Szerbia, Szamara 14.00
Brazília-Svájc, Rosztov 20.00
június 22., péntek:
Brazília-Costa Rica, Szentpétervár 14.00
Szerbia-Svájc, Kalinyingrád 20.00
június 27., szerda:
Szerbia-Brazília, Moszkva (Szpartak Stadion) 20.00
Svájc-Costa Rica, Nyizsnyij Novgorod 20.00

 

A világbajnoki címvédő németek kifogták az egyik legkönnyebb csoportotForrás: AFP/Patrik Stollarz

F csoport:

június 17., vasárnap:
Németország-Mexikó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
június 18., hétfő:
Svédország-Koreai Köztársaság, Nyizsnyij Novgorod 14.00
június 23., szombat:
Németország-Svédország, Szocsi 17.00
Koreai Köztársaság-Mexikó, Rosztov 20.00
június 27., szerda:
Mexikó-Svédország, Jekatyerinburg 16.00
Koreai Köztársaság-Németország, Kazany 16.00

 

G csoport:

június 18., hétfő:
Belgium-Panama, Szocsi 17.00
Tunézia-Anglia, Volgográd 20.00
június 23., szombat:
Belgium-Tunézia, Moszkva (Szpartak Stadion) 14.00
június 24., vasárnap:
Anglia-Panama, Nyizsnyij Novgorod 14.00
június 28., csütörtök:
Anglia-Belgium, Kalinyingrád 20.00
Panama-Tunézia, Szaranszk 20.00

 

Robert Lewandowski volt a vb-selejtezők legeredményesebb játékosaForrás: AFP/Janek Skarzynski

H csoport:

június 19., kedd:
Lengyelország-Szenegál, Moszkva (Szpartak Stadion) 14.00
Kolumbia-Japán, Szaranszk 17.00
június 24., vasárnap:
Japán-Szenegál, Jekatyerinburg 17.00
Lengyelország-Kolumbia, Kazany 20.00
június 28., csütörtök:
Szenegál-Kolumbia, Szamara 16.00
Japán-Lengyelország, Volgográd 16.00

 

nyolcaddöntő:

június 30., szombat:
C1-D2, Kazany 16.00
A1-B2, Szocsi 20.00

július 1., vasárnap:
B1-A2, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 16.00
D1-C2, Nyizsnyij Novgorod 20.00

július 2., hétfő:
E1-F2, Szamara 16.00
G1-H2, Rosztov 20.00

július 3., kedd.:
F1-E2, Szentpétervár 16.00
H1-G2, Moszkva (Szpartak Stadion) 20.00

 

negyeddöntő:

július 6., péntek:
A1/B2 - C1/D2, Nyizsnyij Novgorod 16.00 (1.)
E1/F2 - G1/H2, Kazany 20.00 (2.)

július 7., szombat:
F1/E2 - H1/G2, Szamara 16.00 (3.)
B1/A2 - D1/C2, Szocsi 20.00 (4.)

Július 15-én kiderül, hogy melyik válogatott nyeri meg a vb-trófeátForrás: AFP/Kirill Kudryavtsev

elődöntő:

július 10., kedd:
1. negyeddöntő győztese - 2. negyeddöntő győztese, Szentpétervár 20.00

július 11., szerda:
4. negyeddöntő győztese - 3. negyeddöntő győztese, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 20.00

 

a 3. helyért:

július 14., szombat:
az elődöntő vesztesei, Szentpétervár 16.00

 

döntő:

július 15., vasárnap:
az elődöntő győztesei, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00