Jürgen Klopp csapata nyolc meccs óta veretlen, ezúttal a Brighton otthonából hozták el a három pontot a Vörösök.

A Liverpool a Tottenham elleni sima vereség óta nyolc meccset játszott, ezekből hatot megnyert és csak kettőn ért el döntetlent. Az újonc Brighton ellen a Coutinho, Szalah, Firmino hármas rohamozott, aminek meg is lett az eredménye.

Philippe Coutinho egy Ronaldinho-féle szabadrúgásgóllal boldogította a Liverpool-szurkolókat Forrás: AFP/Glyn Kirk

A 30. percben Coutinho szöglete után Emre Can emelkedett és fejelt remek gólt, majd egy fantasztikus összjáték után Coutinho honfitársát, Roberto Firminót szolgálta ki. A két gólt között mindössze 79 másodperc telt el.

A második félidőben előbb Szalah ugratta ki Firminót, aki duplázni tudott, majd Murray szépített tizenegyesből.

Coutinho varázsol:

A hajrában Coutinho volt eredményes szabadrúgásból, pimaszul a sorfal alatt lőtte el a labdát, majd Dunk öngóljával végül 5-1-re nyert a Liverpool.

Egy hosszabb összefoglaló a meccsről:

Az Everton kispadján jól mutatkozott be Sam Allerdyce, 2-0-ra nyertek a Huddersfield ellen. Továbbra sem megy viszont a Tottenhamnek. A londoni csapat zsinórban négy meccs óta nem nyert a bajnokságban, ezúttal a Watford otthonában játszott 1-1-es döntetlent a Spurs.

Eredmények:

Brighton & Hove Albion–Liverpool 1–5 (G. Murray 51., ill. Can 30., Firmino 31., 48., Philippe Coutinho 87., Dunk 89. – öngól)
Everton–Huddersfield Town 2–0 (Sigurdsson 47., Calvert-Lewin 73.)
Leicester City–Burnley 1–0 (Gray 6.)
Stoke City–Swansea City 2–1 (Shaqiri 36., M. B. Diouf 40., ill. Bony 3.)
Watford–Tottenham Hotspur 1–1 (Kabasele 13., ill. Szon Hung Min 25.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace 0–0