A Swansea sem okozott gondot a száguldó Evertonnak

Everton
Swansea City's Spanish midfielder Roque Mesa (C) brings down Everton's English midfielder Aaron Lennon (R) for a penalty as England's striker Wayne Rooney gestures during the English Premier League football match between Everton and Swansea City at Goodison Park in Liverpool, north west England on December 18, 2017. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Amióta Sam Allardyce az Everton edzője, egyszerűen nem tud hibázni a liverpooli alakulat, a városi rivális elleni 1-1-es döntetlent leszámítva legyőzte a West Hamet (4-0), a Huddersfieldet (2-0), a Newcastle-t (1-0) és a 18. forduló zárómeccsén 3-1-re a Swansea alakulatát is

Pedig nem indult jól a mérkőzés a hazaiaknak, hiszen egy szöglet utáni védelmi hibát Leroy Fer büntetett góllal, így meglepetésre a vendégek szereztek vezetést.

A holland játékos legutóbb 2016. novemberében, a Crystal Palace ellen volt eredményes, azóta 38 meccsen maradt gólképtelen.

A szünetben mégis döntetlen állt az eredményjelzőn, miután Roque Mesa szabálytalankodott Lennonnal a tizenhatoson belül és bár Wayne Rooney tizenegyesét Fabianski hárította, a kipattanót Calvert-Lewin lőtte a kapuba.

A 64. percben aztán már az Evertonnál volt az előny, köszönhetően a nyáron éppen a Swansea-tól szerződtetett Gylfi Sigurdsson gyönyörű találatának.

A végeredményt aztán a 73. minutumban Rooney állította be, aki másodszor is büntetőből próbálkozhatott túljárni Fabianski eszén és bár ebbe a próbálkozásba is beleért a lengyel kapus, ezúttal nem sikerült védenie.

A Swansea vereségével továbbra is utolsó, az Everton viszont öt meccs óta veretlen és már kilencedik a táblázaton.