A díszsorfalat követelő Ronaldo és Real hármat kapott a Barcelonától

2017.12.23. 14:53

Amikor a Real Madrid egy héttel ezelőtt megnyerte a klubvilágbajnokságot, Cristiano Ronaldo arról  beszélt, hogy az ősi rivális Barcelona játékosai igazán megtehetnék, hogy díszsorfallal köszöntik a madridi csapatot a december 23-i El Clásicón. A katalánok csak nevettek ezen, majd válaszként hármat gurítottak Zinedine Zidane csapatának. Suárez, Messi és Vidal góljával 3-0-ra győzött tehát a Barcelona, amely szinte behozhatatlan előnyre tett szert a spanyol bajnokságban. Az esti mérkőzésen a Valencia hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a Villarealtól, amely meglepetés.

Mindkét edző 4-4-2-ben küldte fel csapatát, ami inkább Zidane-tól volt meglepetés: Ronaldo és Benzema mögül kihagyta Iscót, helyette Kovacicot rakta be, akinek a szuperkupa meccsel ellentétben nem Messit kellett fognia, hanem Busquest. A Barcánál kezdő volt Paulinho, Valverde így próbálta izomban felvenni a versenyt a középpályán.

Az utóbbi Clásicók nyílt játékot és sok gólt hoztak,de Valverde pragmatikusságát ismerve lehetett rá számítani, hogy nem fog semmilyen fölösleges kockázatot vállalni.Az nem az ő stílusa, ráadásul a Barcának 11 pont volt az előnye a meccs előtt (a Real egy meccsel kevesebbet játszott). „Mindenki a Reallal foglalkozik, pedig az Atlético itt van mögöttünk hat pontra" - mondta a spanyol edző, fittyet hányva a Realra.

Az első félidőben fölényben játszott a RealForrás: AFP/Curto De La Torre

A Barca már a meccs elején odaadta a labdát a Realnak, amely sokkal veszélyesebben futballozott, Ronaldo lesgólt szerzett, Benzema kapufát fejelt, de úgy istenigazából nem tudta komoly nyomás alatt tartani Ter Stegen kapuját. A Barca semmilyen játékát talán a német kapus passzmutatójával lehet szemléltetni:átlagban öt hosszú labdát játszik meg meccsenként, most egy félidő alatt volt neki 15.Messi szinte észrevehetetlen volt, Suárez egyedül bokszolt Ramosékkal, így előfordult, hogy Paulinhóra jött ki a játék. A legnagyobb helyzet is előtte adódott, de a lövését kiszedte Navas.

Messi szinte eltűnt a félidőbenForrás: AFP/Oscar Del Pozo

A második félidőre megfordultak a dolgok, a Real rendezetlen csapatrészei között egyre többször gyorsíthatott fel a Barca, ésaz 54. percben egy végletekig kijátszott támadás végén Suárez meg is szerezte a vezetést.

Zidane azonnal a kispad felé fordult, de még mielőtt beállhatott volna Bale és Asensio, eldőlt a meccs (és a bajnokság is?): egy kapu előtti kavarodás végén Carvajal ütött bele kézzel a labdába a gólvonalon,amiért a bíró kiállította, a Barcának pedig tizenegyest ítélt. Messi belőtte, 0-2.

A madridiak teljesen szétestek, a cserék (Nacho, Bale, Asensio) után kicsit feljavult a játékuk, Bale-nek és Ramosnak is volt egy-egy nagy helyzete, de még a szépítés sem jött össze. A Barca már inkább a labda (és az eredmény) tartására ment rá, csak elvétve rohant át a Realon, olyankor viszont mindig lövéssel fejezte be a támadást. Amikor már úgy tűnt vége, becsusszant a harmadik: Messi középre adásából Vidal lőtt gólt.

A győzelemmel a Barcelona megőrizte veretlenségét, és lehet, hogy már karácsonyra eldöntötte a bajnoki címet:jelenleg 14 pont az előnye riválisa előtt, de ha meg is adjuk a Realnak az elmaradt meccsét, akkor is 11.

"Fáj a vereség, mert jól kezdtük a meccset. A bajnokság még nincs lefutva - nyilatkozta a meccs után Zidane, aki azt is elmondta, hogy miért Kovacic kezdett, és nem Isco. - Azt akartuk, hogy Messi állandó nyomás alatt legyen. Mateo jól megoldotta, amit kértem tőle."

Valverde természetesen elégedetten nyilatkozott, de ő sem gondolja, hogy eldőlt volna a bajnokság. "Hogy kiszálltak volna a bajnoki versenyfutásból? Ugyan. Még csak a bajnokság felénél tartunk."

A díszsorfalas dologhoz:

A káosz legyőzte a rendet

A szezon előtt úgy nézett ki, hogy a Barcelona nem lehet ellenfele a Realnak. A katalánok gyakorlatilag bukásra voltak ítélve, akkora volt náluk a káosz. A Real mindkét szuperkupát megnyerte, a keret alig változott, semmi sem utalt arra, hogy problémáik lehetnek menet közben. Erre pár hónap alatt minden megfordult.

A Villarreal 1-0-ra győzött a Valencia otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján.

A találkozót mindkét csapat tíz emberrel fejezte be. A 13. fordulóig veretlen, a tabellán harmadik Valencia legutóbbi négy mérkőzéséből három vereség mellett mindössze egyet tudott megnyerni.
A Villarreal egymást követő második idegenbeli bajnokiján gyűjtötte be a három pontot.

Valencia-Villarreal 0-1 (0-1)

A szombati nap utolsó mérkőzésén a Deportivo hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a Celta Vigo csapatától. A 3-1-re diadalmaskodó Celtából Iago Aspas duplázott.

Deportivo-Celta Vigo 1-3 (0-2)