A Liverpool hétgólos meccsen vetett véget a City veretlenségének

Liverpool
Liverpool's Egyptian midfielder Mohamed Salah (C) celebrates scoring their fourth goal to make the score 4-1 with team-mates including goalscorers Liverpool's Senegalese midfielder Sadio Mane (R) and Liverpool's Brazilian midfielder Roberto Firmino (2R) during the English Premier League football match between Liverpool and Manchester City at Anfield in Liverpool, north west England on January 14, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Az angol Premier League 23. fordulójának vasárnapi rangadóján a listavezető Manchester City a Liverpool otthonába látogatott. A játéknapot megelőzően Pep Guardiola csapata még nem kapott ki, az Anfielden viszont alaposan beleszaladt a késbe, 4-3-ra alulmaradt, így veretlenül már biztosan nem lesz bajnok, az továbbra is csak az Arsenalnak sikerült, a 2003/2004-es szezonban.

Már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a Liverpool, Oxlade-Chamberlain okos átlövése a 9. percben utat talált a vendégek kapujába. A folytatásban is inkább a hazaiak akarata érvényesült, több helyzetet is kidolgoztak, újabb gólt viszont nem tudtak szerezni, ez pedig megbosszulta magát. A szünet előtt nem sokkal ugyanis Leroy Sané használt ki egy védelmi hibát, és remek egyéni akciót követően egyenlített.

A Liverpool 4-3-ra nyert, ezzel elvette a listavezető Manchester City veretlenségét Forrás: AFP/Oli Scarff

A szünet után sem változott azonban a játék képe, sőt. Az 59. percben Firmino ragyogó helyzetfelismerése után ismét a 'Poolnál volt az előny. Két perc sem telt el, és már 3-1 volt az állás, Mané bombázott védhetetlenül Eduardo hálójába, majd nem sokkal később Salah háromgólosra növelte a két csapat közötti különbséget.

Ekkor úgy tűnt, nagyon csúnya kiütés is lehet a vége, ám a City nem adta fel, és Gündogan, valamint a csereként pályára lépő Bernardo Silva góljaival egy találatra felzárkózott, az egyenlítésre azonban már nem futotta az erejükből.

Jürgen Klopp ötödik sikerét aratta Pep Guardiola felett, nincs még egy olyan menedzser, aki ilyen jó mérleggel rendelkezne a spanyol szakemberrel szemben.