A Real Madrid hátrányból fordítva 3–1-re győzött a Paris Saint-Germain ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén. A Liverpool idegenben lőtt ötöt a Portónak, így a Manchester Cityhez hasonlóan szinte biztosan ott van a legjobb nyolc között.

„Aki kikap, sokkal többet veszít egy meccsnél" – így vezette fel a Real és a PSG párharcának első felvonását a francia L'Équipe. A Leganés elleni kupavereség óta tudjuk, hogy Zidane-nak az állása múlik a nyolcaddöntőn, a PSG-nél pedig a nyári költekezés után a BL-győzelmen kívül minden más kudarcnak számít.

Zidane állása a tét a PSG ellen Forrás: AFP/Oscar Del Pozo

A döntőnek is beillő párosítást sok helyen a BBC és az MCN párharcaként harangozták be, de ez végül megbukott, mert Zidane Bale helyett Iscót tette a csapatba, és visszatért a tavaly tavasszal használt 4-3-1-2-es felálláshoz. A jobbhátvéd Carvajal eltiltás miatt nem játszhatott,

így nagy kérdés volt, hogy kinek kell majd egy az egyben felvennie a harcot Neymarral. A válasz: Nachónak.

A PSG-ből edzői döntés miatt kimaradt a csapatkapitány Silva, helyette a 22 éves Kimpembe került be a védelem közepére. Elől viszont ott volt a 70 gólos MCN, amely 2018-ban eddig csak 22 percet játszott együtt.

A két kezdő:

Emery nem csapatszinten, hanem egyéni párharcokra lebontva a meccset próbálta meg felvenni a versenyt a Reallal.

A PSG a Nemyar-Nacho egy az egyből akarta kihozni a legtöbbet, a brazil csak az első félidőben hétszer próbálkozott csellel (a teljes Real tízszer).

A Real egészen a 28. percig nem tudott komoly lehetőséget kialakítani, ekkor Ronaldo került ziccerbe, de fejberúgta Areolát. Valamikor itt változott meg a meccs, a PSG egyre bátrabban jött előre, és a 33. percben Rabiot góljával meg is szerezte a vezetést. Cavani akár növelhette is volna az előnyt, de

ehelyett a túloldalon megítélt tizenegyesből Ronaldo egyenlített.

Ronaldo öröme a gól után Forrás: AFP/Gabriel Bouys

A második félidőben Zidane kockázatot vállalt, és egész pályás letámadással tartotta közel a csapatát a PSG kapujához.

Ezzel azonban óriási szabad terüleket hagyott maga mögött, amiket egy Neymar vagy Mbappé-kaliberű gyalogkakukk röhögve tud megfutni.

Volt is ilyenből helyzete a párizsiaknak, Mbappé sunyi lövésénél például Navasnak kellett bravúrral védenie.

Saját közönsége előtt a Realnak győzelmi kényszerben kellett játszania, mégis a PSG állt közelebb a második gól megszerzéséhez. A legközelebb Los Celso középre lőtt labdájánál, ami végül mindenki előtt elment.

Aztán hirtelen a semmiből lehet, hogy a továbbjutást is eldöntötte a Real.

A 83. percben Ronaldo térddel szerzett szerencsés gólt, majd három perccel később Marcelo is betalált, így a majdnem 1–2 helyett biztos 3–1 lett a vége.

Cserék

A játéknap másik meccsén a korábbi ötszörös BL- (BEK) győztes Liverpool a kétszeres győztes Porto otthonában lépett pályára. A két csapat korábbi meccsei alapján az angoloknak állt a zászló, két Liverpool-siker mellett két döntetlen született az eddigi meccseiken.

Sokáig a legnagyobb helyzet egy portói megpattanó lövés volt, aztán egy flipperezés után

Sadio Mané elé pattant a labda, akinek a lövése után José Sá alatt vánszorgott a kapuba.

Iker Casillas szomorúan konstatálta a történéseket a portugál kispadon.

Egy félidő alatt lerendezte a továbbjutást a Liverpool Forrás: AFP/Miguel Riopa

Mané gólja után négy perccel Mohamed Szalah is betalált, ő James Milner kapufáról kipattanó labdájára csapott le, majd ügyesen kicselezve mindenkit szerzett gólt.

Luis Suárez után Szalah az első Liverpool-játékos, aki egy szezonon belül eljutott 30 gólig.

A második félidőben már kedvenc fegyverét használhatta a Liverpool, aminek meg is lett az eredménye, egy gyors kontra után az 53. percben Mané újabb gólt szerzett, majd egy újabb ellentámadást Firmino zárt le góllal a 70. percben.

A 85. percben Mané újabb gólt szerzett, ezzel tette teljessé mesterhármasát és a Liverpool kiütéses sikerét.