Az Eibar csak játékban tudta legyőzni a Barcát

Barcelona
Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (3L) celebrates scoring the opening goal with teammates during the Spanish league football match between SD Eibar and FC Barcelona at the Ipurua stadium in Eibar on February 17, 2018. / AFP PHOTO / ANDER GILLENEA
A Barcelona idegenben 2–0-ra győzött az Eibar ellen a spanyol bajnokság 24. fordulójában

Valverde a keddi, Chelsea elleni BL-nyolcaddöntőre fittyet hányva szinte a legerősebb kezdőcsapatával állt ki. A döntést két dolog indokolta: 1) a Getafe elleni 0–0 után hét pontra csökkent a csapat előnye az Atlético Madrid előtt 2) a legutóbbi tíz fordulóban csak a Barca és az Atlético szerzett több pontot az Eibarnál.

Messi küzd az eibari védővel a szakadó esőben Forrás: AFP/Ander Gillenea

A meccs elején a baszk csapat kissé eszetlenül nekiesett a Barcának, négyszer is célba vette Ter Stegen kapuját, és még labdabirtoklásban is ellenfele fölé nőtt. Dicséretes teljesítmény, de a középpályán akkora lyukak tátongtak, hogy csak

egyszer kellett eljuttatni a labdát Messihez, máris megvolt a baj: az argentin kiugratásából Suárez lőtt gólt.

A gól nem törte meg a hazaiakat, ugyanúgy mentek előre, Orellana egyszer a kapufát is eltalálta. Igaz, Messi is a másik oldalon.

Suárez szerezte a Barca gólját Forrás: AFP/Ander Gillenea

A második félidőre visszaesett a meccs, és még az sem igazán tudta felrázni, hogy Orellana nyolc perc alatt összeszedett két sárgát, így a Barca emberelőnyben focizhatott. A játékon viszont nem látszott meg,

az Eibar nem hagyta magát nagyon megverni.

A 89. percben aztán csak begyötört még egyet a Barca, Alba szerzett gólt.

Messiék csak annyit adtak ki magukból a Chelsea elleni nyolcaddöntő előtt, amennyit az Eibar hagyott feltétlen muszáj volt a győzelem érdekében. Az Eibar a vereséggel is maradt a hetedik helyen.