Rettenetesen rossz meccsen verte a City a Chelsea-t

fbl Horizontal
Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (C) takes a shot off-side during the English Premier League football match between Manchester City and Chelsea at the Etihad Stadium in Manchester, north west England on March 4, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Manchester City hazai pályán 1-0-ra legyőzte a címvédő Chelsea-t a Premier League 29. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén, és visszaállította 18 pontos előnyét a tabella élén. A londoniak egyetlen kaput eltaláló lövésre voltak képesek, ígaz, a hazai csapat sem volt sokkal hatékonyabb.

Nem a legjobb előjekkel érkezett a címvédő Chelsea a listavezető Manchester City otthonába: a londoniak utolsó négy bajnokijukból hármat elveszítettek, és huszkonkét pontos, beláthatatlan távolságban kullognak a Guardiola csapata mögött.

A katalán maestro két helyen változtatott a csütörtökön még az Arsenalt ízekre szedő (3-0) gárdán: Danilo és Kompany helyett Laporte és a 21 éves ukrán Olekszandr Zincsenko került a kezdőbe. Antonio Conte pedig a hasonló meccsekre élesített fegyverét vette elő: mélyen visszahúzott védezessből indított gyors kontrákra épített az olasz.

Cserék

Ez persze könnyebben ment volna, ha legalább néha náluk van a labda, de, amíg a City sem tudott veszélyes helyzetet kialakítani, addig nem nagyon izgatta Contét a hazaiak nyomasztó labdabirtoklási fölénye. Conte terveit jól mutatta, hogy Álvaro Morata és Olivier Giroud is padon didergett a kezdő sípszó pillanatában.

Az egyetlen igazán komoly helyzet a 27. percben adódott a hazaiak előtt, amikor Azpilicueta a gólvonal elől vágta ki Sané lövését.

A félidei statisztika kristály tisztán mutatja, hogy melyik csapat milyen felfogásban játszotta végig az első 45 percet.

A második félidő aztán úgy indult, ahogy a legkevésbé volt várható: egy perc telt el a játékrészből és Bernardo Silva góljával már vezetett a City.

Ezzel mintha mindkét csapat le is tudta volna a maga dolgát, a Citynek még csak voltak helyzetei, de a Chelsea az ég adta egy világon semmit nem tudott (akart?) tenni azért, hogy legalább egy pontot elvigyen az Etihadból. Conte a látszat kedvéért a 78. percben beküldte Giroud-t, majd a 82.-ben az AS Romától érkező Emersont is, de az eredmény már nem változott. A City visszaállította a 18 pontos különbséget a második helyen sorakozó Liverpoollal szemben, és töretlen lendülettel menetel a bajnoki cím felé.