Bayern-gála, Dárdaiék meccsén a kapura lövés is luxus volt

Bayern Munich vs FC Schalke 04: Bundesliga Bayern Munich Germany Bundesliga Soccer Munich February Allianz Arena 2018 Schalke
MUNICH, GERMANY - FEBRUARY 10: Thomas Muller (L), Arjen Robben (C) and Robert Lewandowski (R) of Munich celebrate a goal during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and Schalke 04 at the Allianz Arena in Munich, Germany, on February 10, 2018. Andreas Gebert / Anadolu Agency
A Bundesliga 26. fordulójában a Bayern München hozta a szokásos, Hamburg elleni formáját, és 6–0-ra győzött. Dárdai Pál csapata, a Hertha egy helyzetek nélküli meccsen 0–0-t játszott a Freiburggal, de így is lépett egyet előre a tabellán. A Hoffenheim Szalai Ádám nélkül verte a Wolfsburgot.

A bajnokságot 20 pontos előnnyel vezető Bayern nem tartalékolt a jövő heti Besiktas elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntőre, mert hát miért is tette volna? Az első meccsen eldöntötte a továbbjutást (5–0).

Ribéry kezdte a gólgyártást Forrás: AFP/Sven Hoppe

Ennek a kiesés szélén táncoló Hamburg itta meg a levét, amely már a 19. percben háromgólos hátrányban volt.

A gólokat Ribéry és Lewandowski (2) lőtte. A második félidőben Robben is betalált, meg Ribéry és Lewandowski is még egyszer, így lett 6–0 a vége (a lengyel csatár két tizenegyest lőhetett, de az elsőt kihagyta).

Megalázó, de volt már ennél rosszabb is: a Bayern a legutóbbi hét alkalommal mindig kitömte a Hamburgot, volt, hogy nyolccal, kilenccel. Íme, 44–3 a gólkülönbség (a mostanival 50–3):

A legutóbbi hét Bayern–Hamburg eredménye Forrás: Twitter

Dárdai Pál csapata, a Hertha végig mezőnyfölényben játszott a Freiburg ellen, de igazi gólszerzési lehetősége nem volt. Igaz, a Freiburgnak sem, amely el sem találta a kaput a 90 perc alatt. 0–0 a vége, de

a Hertha így is lépett egyet előre, mivel a Hannover hazai pályán 3–1-re kikapott az Augsburgtól.

A Hoffenheim 3–0-ra győzött a Wolfsburg ellen. Szalai Ádám csak csere volt, nem állt be.