Nem kell ahhoz Neymar és Cavani, hogy ötöt lőjön a PSG

PSG, Nkunku
Paris Saint-Germain's French midfielder Christopher Nkunku celebrates his goal during the French Ligue 1 football match between Paris Saint-Germain and Metz at the Parc des Princes stadium in Paris on March 10, 2018. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE
A legnagyobb sztárjait nélkülözve is simán győzött a Paris Saint-Germain a Metz ellen a francia bajnokság 29. fordulójában.

Cavani eltiltás miatt nem lehetett ott a csapatban, Neymar távolmaradásának okát pedig valószínűleg már azok is kórusban fújják, akik amúgy nem követik a focit. Így állhatott össze elöl a Di María, Mbappé, Nkunku támadósor.

Ha utóbbinak nem ismeri a nevét, ne szégyellje: a 20 éves francia csatár másodszor volt kezdő a bajnokságban.

Ehhez képest ő volt a főszereplő: nyolc perc leforgása alatt két gólt gurított a Metznek.

Nkunku nyolc perc alatt duplázott Forrás: AFP/Franck Fife

Előtte a jobbhátvéd Meunier, utána Mbappé talált be – mindez az első félidőben. Hogy a másodikban is érezze a törődést a Metz, arról Silva gondoskodott a 82. percben. 5–0 a vége.

A PSG már 146 gólnál tart az idei szezonban, ami abszolút klubrekordnak számít.