A Nyíregyháza kilencgólos mérkőzésen, kétgólos hátrányról győzött a sereghajtó Sopron vendégeként (4-5), a Szolnok emberhátrányban nyert a Zalaegerszeg otthonában (2-3), míg az MTK nem bírt a Doroggal (0-0) a labdarúgó NB II vasárnapi, 28. fordulójában.

A soproni találkozó 5. percében már kétgólos előnyben volt a hazai csapat, a nyíregyháziak azonban az első felvonás közepén

három perc alatt egyenlítettek, és még a szünet előtt átvették a vezetést.

A 60. percben viszont már a vendégek voltak háromgólos előnyben, de

a házigazdák a 85. percre felzárkóztak egygólos különbségre,

egyenlíteniük azonban már nem sikerült.

Elképesztő meccsen nyert a Nyíregyháza Forrás: nyiregyhazaspartacus.hu

Miután a második helyen álló

Kisvárda is nyert, a tabellán megőrizte kilencpontos előnyét a harmadik helyezett Nyíregyházával szemben.

A szolnokiak az ötvenedik percre egyenlítették ki kétgólos hátrányukat, majd a 85. percben - már emberhátrányban - a győztes találatot is megszerezték.

A tavaszi szezonban ötödik mérkőzése közül a negyediket nyerte meg a Csákvár, amely ezúttal a ceglédieket múlta felül. A Győri ETO otthon, a Békéscsaba idegenben győzött 2-1-re.

Az éllovas MTK nagyon gyenge mérkőzésen játszott hazai pályán gólnélküli döntetlent a Dorog ellen.

A fővárosiak hazai pályán eddig mind a 13 bajnoki meccsüket megnyerték, most veszítettek először pontokat.

Merkantil Bank Liga NB II, 28. forduló
Kisvárda–Vác 1–0 (Vári, 55.)
Mosonmagyaróvár–Budaörs 1–1 (Eszlátyi 55. ill. Bakos 28.)
Sopron–Nyíregyháza 4–5 (Horváth P. 2., 85., Szabó V. 5.,70. ill. Hinora 20., Dragóner 23., 53., 60., Pekár 45+1. – 11-esből)
Szeged 2011–Soroksár 2–0 (Szabó P. 32., Zsivanovics 51.)
Siófok–Békéscsaba 1–2
Csákvár–Cegléd 2–0 (Kiprich D., 41., Király B. 49.)
ETO FC Győr–Budafok 2–1 (Szánthó 6., Magasföldi 35., ill. Kercsó 76.)
Zalaegerszeg–Szolnoki MÁV 2–3 (Babati, 6., 16., ill. Pantovics 44.)
Kazincbarcika-Gyirmót 2–3 (Kanalos 9., Heil 26., ill. Szalánszki 17., Paku 56., Süttő 77., öngól)