Böde Dániel klasszisa három pontot ért a Fradinak

Böde Dániel, Ferencváros, Mezőkövesd
Böde Dániel szerezte a Ferencváros első gólját a DVTK ellen
A labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában az éllovas Ferencváros 3-0-ra legyőzte a Mezőkövesdet.

A találkozó előtt a kieső helyektől csak két pontra lévő Mezőkövesd az első percekben határozottan jelezte, hogy nem az áldozati bárány szerepére készül a Groupama Arénában. Mindjárt az első támadást kaput találó lövéssel fejezték be a borsodiak, az ötödik percben pedig újra Dibusz Dénesnek volt dolga: a zöld-fehérek korábbi játékosa, Bognár István kínálta meg egy erős, de nem elég jól helyezett szabadrúgással.

Mintegy negyedórának kellett eltelnie, hogy a listavezető vegye át a mérkőzés irányítását, de ez inkább csak mezőnyfölényt jelentett, mintsem helyzeteket.

Talán, ha Moutarit nem állítja meg Hudák egy taktikai szabálytalansággal, akkor mást írhatnánk, de megállította. A hazai csapat játékában egyébként is sok volt hiba, amiben nem kis szerepe volt a kövesdiek harcias felfogásának.

A ferencvárosi szurkolók remek hangulatot csináltak a Groupama Arénában Forrás: MTI/Illyés Tibor

Harminc percig tartott a közönség türelme, ekkor viszont szórványos füttyszóval kezdték jelezni elégedetlenségüket. Mintha csak erre várt volna a Fradi: Leandro a saját térfeléről indította remekül a leshatárról - de egyértelműen nem lesről - kilépő Böde Dánielt, akinek már rutinmunka volt Dombó mellett a 16-os vonaláról a kapuba gurítani.

Az előző szezon gólkirályának ez volt a 12. találata az idényben, ezzel feljött a góllövőlista harmadik helyére Danko Lazovic mellé.

A gól pár percre megfogta a vendégeket, majd visszaállt a mérkőzés korábbi képe: a hazaiak támadásait a vendégek egy-egy, jellemzően Dibusz kapujától húsz méterre elhaló kontrája színesítette.

A második félidőben azonnal növelte az előnyét Ferencváros.

Az 50. percben Dombó Dávid, a Mezőkövesd kapusa luftot öklözött egy baloldali beadás után, az érkező Böde Dániel a felső kapufára fejelt, azonban a kipattanót Varga Roland az üres kapuba fejelte (2-0).

Tíz perccel később lezárhatta volna a meccset a Fradi. A ghánai Joseph Paintsil centerezése után Varga érkezett a hosszú oldalon, Dombó azonban átért a kapufához, és remekül zárta a szöget a góllövőlista éllovasának lövésénél.

A 87. percben Dejan Georgijevic állította be a végeredményt.

Paintsil tálalt Nagy Dominik elé, akit Vadnai Dániel becsúszva szerelt a tizenhatoson belül, azonban a labda a Fradi szerb légiósa elé pattant, aki higgadtan a rövid sarokba belsőzött (3-0).

Thomas Doll csapata magabiztos győzelmet aratott, és a tabella élőről várhatja a folytatást. Kuttor Attila csapata a tizedik helyen áll.