Kiütéssel ünnepelte otthon a Bayern a bajnoki címét

Soccer 1. Bundesliga / FC Bayern Munich-Borussia Monchengladbach First League Sports Sports Professional Footballer 17 Jersey GAME 18 Season 2017 Database DFL Men Bundesliga Ball Sports League Soccer SOCCER PLAYER Club Jersey Club Dress Club FOOTBALL PROF
goaljunel to Thiago ALCANTARA (FCB) after goal to 3-1, jubilation, joy, enthusiasm ,, action, football 1. Bundesliga, 30.matchday, matchday30, Bayern Munich (M) -Borussia Monchengladbach (MG), on 14.04. 2018 in Munich / Germany, ALLIANZAREN A. | usage worldwide
A Bayern München már bajnokként fogadta a Borussia Mönchengladbach csapatát a Bundesliga 30. fordulójában. A vendégek hamar megszerezték a vezetést, majd félórányi szenvedés után beindult a henger és végül 5-1-es győzelmet aratott a rekordbajnok.

A 9. percben meglepetésre előnybe került a 'Gladbach. Drmic kapott egy jó kiugratás jobb oldalon, majd egy visszahúzós csel után okosan, ballal tekert Ulreich mellett a hosszú alsóba.

A Bayern mintegy félórával a bekapott gól után tudta feltörni a vendégek védelmét. Süle ugratta ki Thomas Müllert, aki azonnal középre gurított, a középen érkező Sandro Wagnernek pedig egy méterről csak az üres kapuba kellett gurítania.

Ha egy üzlet beindul! Müller ballal emelt be egy labdát a kapu elé, amire ismét Wagner érkezett, kiszorított helyzetből fejelt és bár nem tűnt veszélyesnek a próbálkozás, Yann Sommer kapus hatalmasat lepkézett, így mintegy 3 perc alatt fordított a bajnok.

A második félidő elején növelte előnyét a Bayern. Tolisso húzott el a jobb oldalon, centerezését Wagner Sommerbe lőtte, a kipattanóra lecsapott Thiago Alcantara és az üres kapuba vágta.

A 68. percben David Alaba is hozzászólt, a tizenhatos baloldali sarkánál csinált egy cselt befelé, majd ellőtte jobbal, bombája védhetetlenül vágódott a kapuba.

A Bayern-henger nem állt le, a csereként beállt Lewandowski is beköszönt Kimmich megpattanó beadása után.

5-1-re győzött tehát a Bayern, amely a mérkőzést követően egy rövidebb ünneplést is rendezett, hiszen először játszott hazai pályán a bajnokságban, mióta azt megnyerte.