Az AS Roma szakította meg az újonc nagy veretlenségi sorozatát

2018.04.21. 16:53

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának szombati összecsapásán a kiesés ellen menekülő Spal otthonában tudott 3-0-ra nyerni a BL-indulást érő helyek egyikéért küzdő, idén a legrangosabb európai kupasorozatban négy közé jutó AS Roma.

A római csapat nem mehetett biztosra az újonc ellen, mivel a Spal a találkozót megelőzően nyolc meccse nem kapott ki, utoljára február közepén a Napoli ellen (1-0) szenvedett vereséget, míg a legutóbbi hat találkozóján döntetlent ért el.

Az AS Roma ellen a 33. percig tartotta magát a ferrarai együttes, ekkor a jobb oldali beadás után a középen menteni igyekvő Francesco Vicari a saját kapujába lőtt. Az első játékrészben újabb gól nem esett, a másodikban viszont a vendég csapat minden kétséget eloszlatott, hogy ma melyik fél szerzi meg a három pontot.

Az AS Roma megszakította az újonc SPAL nyolcmeccses veretlenségi sorozatátForrás: AFP/Miguel Medina

A második felvonás elején, egészen pontosan az 52. percben egy röviden felszabadított labdát Radja Nainggolan lőtt szép mozdulattal Alex Meret hálójába, így már kétgólosra növelve a római előnyt. Alig telt el nyolc perc a második találat után, Lorenzo Pellegrini jobb oldali beadása után Patrik Schick fejelt közelről a kapuba, és zárta le a legfontosabb kérdéseket.

A hátralévő időben sem tudott váltani a Spal – amelynek a 80. percben kapust is kellett cserélnie –, Eusebio Di Francesco együttese pedig annyit adott ki magából, amely elég volt az eredmény tartásához. A Roma így fontos pontokat szerzett a BL-indulást jelentő helyekért folytatott küzdelemben, míg a SPAL tovább retteghet a kieséstől.

A Sassuolo hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Fiorentinát. A firenzeiek több mint egy órát emberhátrányban töltöttek a francia középpályás, Bryan Dabo kiállítása miatt.