Nem volt szükség Szalaira, Gulácsiék megverték magukat

2018.04.21. 17:20

A Szalai Ádám nélkül felálló Hoffenheim idegenben 5–2-re győzött a Leipzig ellen a német bajnokság 31. fordulójában. Dárdaiék a Frankfurt otthonában nyertek, a Bayern München tartalékosan is hozta a kötelezőt.

A lipcseiek saját magukat verték meg. Az első félidőben ők fociztak, nekik voltak helyzeteik, gólokat mégis a Hoffenheim lőtt.A 14. percben Gulácsi ügyetlenkedése után Uth szerzett vezetést,majd 20 perccel később egy saját térfélen elveszített labdából Gnabry rúgta be a másodikat. És itt még nem volt vége. A 45. percben a jobbhátvéd Kaderabek tűnt fel a 9-es pozíciójában, és bombázott közvetlen közelről Gulácsi kapujába.

A Hoffenheim belőtte a helyzeteit, a Leipzig nemForrás: AFP/Robert Michael

Ha volt is egy halovány esély arra, hogy a Leipzig visszajöjjön a meccsbe, a második félidő elején végleg elszállt:Forsberget kiállították könyöklésért.Azonban így is összejött a szépítés, pechjükre egy perccel később a Hoffenheim is rúgott egyet. Majd még egyet. A 65. percben már 1–5 volt.

A hátralévő időben a Leipzig még kozmetikázott az eredményen (2–5), de a megalázó vereséget nem tudta elkerülni. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a két csapat helyet cserélt a táblázaton.

A meccs összefoglalója csak egy kattintásra.

A Hertha a nemzetközi kupaindulásért küzdő Frankfurt otthonában nyert 3–0-ra. A gólokat Selke (tizenegyesből), Leckie és Esswein szerezte.Hatékonyság.Talán ez a szó jellemezte a legjobban Dárdaiékat. Három kaput eltaláló lövésük volt a meccsen, mindháromból gól lett.

Bravúrgyőzelmet aratott a HerthaForrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Frank Rumpenhorst

A Bayernről csak annyit, hogy a kispadon maradt hat mezőnyjátékos (Ribéry, Müller, Lewandowski, Martínez, Kimmich, Hummels) több gólt lőtt a Bundesligában (395), mint a pályán lévő 22 ember összesen. A pihentetést a már zsebben lévő bajnoki cím és szerdai Real Madrid elleni BL-párharc indokolta.

A nyomasztó fölény így sem maradt el, de a győzelemhez kellettek a cserék. A cseréknek viszont nem kellett sok idő.Müller a szünetben állt be, az 57. percben már gólt ünnepelt. Lewandowski a 67.-ben jött, hat perccel később gólt rúgott.

Müller gólja:

És Lewandowskié:

A 89. percben még Rudy is betalált. Itt az övé is:

A Hamburg hazai pályán verte a Freiburgot, így még mindig megvan az esélye a bentmaradásra. A Stuttgart a Werder Brement győzte le 2–0-ra.