Gulácsiék győztek, Dárdaiék és Szalaiék viszont kikaptak

Hertha BSC Berlin vs FC Augsburg Sports soccer Bundesliga
28 April 2018, Germany, Berlin: Soccer, bundesliga, Hertha BSC vs. FC Augsburg at the Olympic stadium. Berlin head coach Pal Dardai (2nd from left) celebrating with Davie Selke (L) the 2:2 equaliser. Photo: Annegret Hilse/dpa - IMPORTANT NOTICE: Due to the German Football League·s (DFL) accreditation regulations, publication and redistribution online and in online media is limited during the match to fifteen images per match
A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin és a Szalai Ádámot csereként pályára küldő Hoffenheim is kétgólos vereséget szenvedett idegenben a Bundesliga utolsó előtti, 33. fordulójában. A Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Leipzig viszont magabiztos győzelmet aratott, miközben a Dortmund hazai közönség előtt kapott ki a kieséstől fenyegetett Mainztól.

A Hertha a kispad mellett - természetesen - Dárdai Pállal, a cserepadon pedig fiával, Palkóval állt föl a Hannover otthonában. A hazaiak matematikailag még kieshettek két fordulóval a bajnokság zárása előtt, ennek megfelelően bele is húztak, és Martin Harnik góljával már az ötödik percben megszerezték a vezetést. A Hertha védelme ezúttal nem hozta a szokott szilárdságot, amit a Hannover a félidő hajrájában két újabb góllal büntetett.

A harmadik hannoveri gólban minden hiba benne van, amit el lehet követni:

A 84. percben Dárdai Pál lehetőséget adott fiának, Palkónak, aki így szép lassan beleszokhat a Bundesliga ritmusába. A Hannover pedig megőrizte élvonalbeli tagságát.

A Szalai Ádámot az 50. percben csereként bevető Hoffenheim 2-0-ra kikapott Stuttgartban, a hazaiak mindkét gólját az elnyűhetetlen Mario Gomez szerezte. A hazaiak a 67. perctől emberhátrányban játszottak, de a Hoffenheimen ez sem segített.

Mario Gomez első gólja:

Gulácsi Péter szokás szerint kezdett az RB Leipzig kapujában, csapata pedig végre összekapta magát és öt nyeretlen (4 vereség, 1 döntetlen) mérkőzés és 18 kapott gól után végre lehoztak egy meccset nullára. Igaz ehhez csak az osztályozós (16.) helyen álló Wolfsburgot kellett legyőzniük. Az angol U20-as világbajnok, Ademola Lookman megszerezte a harmadik gólját, Timo Werner pedig a 12.-et, így a lipcseiek az első fél óra után el is döntötték a legfontosabb kérdéseket.

Írhattuk ezt annak ellenére, hogy a második félidő elején rögtön szépítettek a vendégek, de csak öt percig reménykedhettek, mert Lookman első Bundesliga-duplájával visszaállt a kétgólos különbség, ami végül háromra hízott.

A 2009-es bajnok Wolfsburgnak az utolsó körben a már kiesett Kölnt kellene legyőznie és bíznia a Hamburg pontvesztésében a Mönchengladbach ellen.

A bajnok Bayern München Niklas Süle rekordot érő öngóljával kapott ki 1-0-ra a már kiesett Kölntől. Süle a második olyan játékos a Bundesliga történetében, aki egy szezonban három öngólt tudott összehozni. Erre eddig egyedül Manfred Kaltz volt képes negyven évvel korábban.

Negyedóra telt el a második félidőből, amikor James Rodríguez egyenlített, majd két perccel később Robert Lewandowski góljával már a Bayernnél volt az előny, Corentin Tolisso gólja pedig biztossá tette a bajor győzelmet.

Az ugyancsak a kiesés elől futó Mainz is belehúzott, múlt héten az RB Leipziget terítették ki (3-0), ezúttal pedig a Borussia Dortmund otthonában nyertek: négy perc után szerezték meg a vezetést, újabb tíz perc elteltével pedig már 2-0-ra vezettek. Ekkor kezdett el focizni BVB és Maximilian Philipp góljával a 17. percben szépített is, de fordítani már nem tudott, így biztossá vált a Mainz bentmaradása.

A Borussia Mönchengladbach hazai pályán legyőzte a Freiburgot, nehéz helyzetbe hozva ezzel a vendégeket, akik az utolsó körben még ki is eshetnek. A Hamburg nagyon nem szeretné, hogy megálljon a stadion híres órája, de az elmúlt négy meccséből hármat megnyeről északiak ezúttal 3-0-ra kikaptak Frankfurtban.

A 114. születésnpaját ünneplő, 1904-ben ezen a napon alapított Schalke 04 egy Augsburg elleni idegenbeli 2-1-es sikerrel ünnepelte a nagy napot, egyúttal megváltotta jegyét a következő BL-kiírásba.