A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, az OTP Bank Liga 1. fordulójának vasárnapi összecsapásán a Ferencváros a Diósgyőrt fogadta a Groupama Arénában. A találkozó első 45 perce kiváló játékot, tizenegyest, öngólt és összesen négy találatot hozott - hármat a Fradi, egyet a DVTK szerzett -, majd a második félidőben Varga Roland második góljával kialakult a 4-1-es végeredmény.

A Ferencváros a Maccabi Tel-Aviv ellen sikertelenül megvívott (összesítésben 2-1) Európa-liga selejtezőt követően a bajnokságban szeretett volna javítani, Thomas Doll pedig változtatott is az izraeli meccshez képest a kezdőcsapaton. Kikerült az együttesből az ukrán Ivan Petriak, az izlandi Kjartan Finnbogason és Bőle Lukács, a helyükre Leandrót, Böde Dánielt és Varga Rolandot tette a csapatba a német edző. Ez pedig egyben azt is jelentette, hogy a középpályát erősítette meg Doll: Stefan Szpirovszki, Fernando Gorriaran és Leandro személyében három védekezőbb szellemű játékost vezénylet középre.

Thomas Doll három helyen változtatott a Maccabbi elleni kezdőcsapathoz képest, Fernando Gorriaran viszont továbbra is élvezi a bizalmat Fotó: Csudai Sándor - Origo

Ami a DVTK-t illeti a korábban a Barcelona akadémiáján is megfordult, a spanyol Málagától érkező Tajti Mátyás egyelőre nem volt ott a miskolci csapat keretében. Ott volt viszont a kezdőben két korábbi ferencvárosi játékos is, Busai Attila és Ugrai Roland.

A meccsen nem lehetett ott a ferencvárosi B-közép, az MLSZ ugyanis egy meccsre bezáratta a kapu mögötti szektorokat épp a Diósgyőr elleni, utolsó hazai mérkőzésen jogtalanul használt pirotechnikai eszközök miatt.

A Fradi jól kezdte a mérkőzést, Böde Dániel már az első percben a diósgyőri kapuba lőtt, de a Andó-Szabó Sándor játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

Ez fel is paprikázta a csapatokat, nem kímélték egymást a játékosok. A 10. percig kellett várni az első miskolci lehetőségre, de Eperjesi Gábor beadása után Bacsa Patrik fejelt nagy helyzetben kapu mellé. Egy minutummal később Fradi-szöglet után Miha Blazic előtt adódott lehetőség, de öt méterről kapu mellé lőtt, majd Davide Lanzafame négy méterről hatalmas ziccerben Antal Botondba rúgta a labdát.

A 14. percben Lanzafame javított, szépen ugratta ki Bödét, aki középre passzolt Szpirovszki felé, a menteni igyekvő

Tamás Márk viszont a saját kapujába lőtt,

így a Fradi gyorsan megszerezte a vezetést a találkozón.

Négy perccel később Varga beadása után Böde megszerezhette volna a második ferencvárosi gólt, de hat méterről senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé fejelt. A félidő közepén ismét elaludtak a diósgyőri védők, de a kilépő Varga elől Antal mentett lábbal a tizenhatos vonalán nagy bravúrral.

A magyar válogatott csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs is a helyszínen figyelte, ahogy a 25. percben már Antal is tehetetlen volt, Gorriaran szép kiugratása után az egyik új szerzemény,

Marcel Heister lőtte ki szépen a bal oldalról, 14 méterről a hosszú sarkot,

így már kettővel ment az FTC.

A 32. percben Lanzafame került megint nagy helyzetbe, de hiába lőtt 11 méterről, Antal újabb bravúrt mutatott be. A DVTK első harminc perc játékáról sokat elmond, hogy bár két gólt is kapott a miskolci kapus, mégis a csapata legjobbja volt. Nem sokkal később Gorriaran lövése után volt résen Antal, az uruguayi bombáját védte szépen úszva a levegőben.

A Fradi a félidő végére kicsit leült, ez pedig meg is bosszulta magát.

A Diósgyőr ugyanis a semmiből szépített a 45. percben,

amikor Makrai Gábor kiugratása után Bacsa Patrik fordult le szépen a védőjéről, majd nyolc méterről higgadtan emelt Dibusz Dénes kapujába.

Ám itt még nem volt vége ennek a játékrésznek, a talán még ünneplő diósgyőriek nem figyeltek a kilépő Lanzafaméra, akit csak lerántani sikerült Eperjesinek a tizenhatoson belül.

Varga büntetőjét előbb védte Antal, de a kipattanóra nem figyeltek a vendég védők, a Fradi támadója viszont igen, és az üres kapu bal sarkába lőtt.

A második játékrészt cserével kezdte a DVTK, Ugrai helyére Nikólaosz Jóannidisz érkezett, ám ez sem sokat változtatott a mérkőzés képén, továbbra is a Ferencváros irányította a játékot. Ioannidis azért bemutatkozott az 55. percben, de a szabadrúgását könnyedén fogta Dibusz.

Az 57. percben szép gólt lőtt Varga 11 méterről, de mivel lesről tette, így

már a második ferencvárosi találatot érvénytelenítették a mérkőzésen.

Varga Roland duplával vette ki a részét a Ferencváros győzelméből. Forrás: MTI/Kovács Tamás

Egy óra játék után megint Lanzafame tűnt el a tizenhatoson belül, de Andó-Szabó ezúttal nem látott szabálytalanságot, hiába reklamált az összes Fradi-játékos. A 63. percben Busai lőhette volna közelebb a DVTK a riválishoz, de Dibusz szépen védett.

Az összecsapást egyébként megtekintette a magyar válogatott új szövetségi kapitánya, Marco Rossi is, aki így a helyszínen figyelhette, ahogya 68. percben

Varga Leandro gyönyörű ívelése után fejjel szerezte meg saját maga második, míg a csapata negyedik gólját.

A találkozó utolsó negyedórájában már egyik csapat sem igazán erőltette a támadásokat, a Fradi elégedett volt az eredménnyel, míg a Diósgyőr beletörődött - egy-két kisebb lehetőség adódott még mindkét oldalon, Ezequiel Rodriguez lövését Antal mégbravúrral védte -, hogy ma pont nélkül távozik az Üllői útról. Újabb gól tehát már nem esett, a Ferencváros megérdemelten tartotta otthon a három pontot a 2018/19-es idény első fordulójában.