A labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Ferencváros 3-1-re legyőzte a Szombathelyi Haladást a Groupama Arénában.

Thomas Doll csapata az Európa-liga-búcsú után az NB I-ben meggyőző játékot mutatott eddig, előbb a Diósgyőrt, majd az MTK-t is simán verte. Az esélyek alapján a szombathelyiek legyőzése sem jelenthetett gondot a fővárosi együttesnek, még úgy sem, hogy a Haladás kifejezetten gólerős játékot produkált az első két körben. Ám hiába a két-két találat, a Haladás mindössze egy ponttal állt a tabellán, miután a Honvédtól három, az Újpesttől pedig két gólt kapott.

Ahogy az várható volt, a hazai pályán játszó Ferencváros kezdte jobban a mérkőzést. A fővárosi csapat játékosai megszállták a szombathelyiek térfelét, igaz jó ideig csak távoli lövésekkel próbálkoztak.

A 23. percben szépségdíjas góllal szerzett vezetést a Ferencváros.

Bőle Lukács indult meg a jobboldalon, majd egy befele cselt követően körömpasszal hozta ziccerbe Varga Rolandot, aki hat méterről Király Gábor füle mellett a rövid felső sarokba bombázott (1-0).

A Haladás a 34. percben veszélyeztetett először. Gaál Bálint szabadrúgását Michael Rabusic fejelte 12 méterről kapura, de a labda pont Dibusz Dénes kezében landolt. A lefújás előtt nem sok hiányzott a szombathelyi egyenlítőgólhoz. Gaál jobboldali szögletére Rabusic érkezett a rövid oldalon, és kapásból öt méterről a kapu fölé pörgetett.

A második félidő hatalmas Fradi-ziccerrel, de Haladás góllal indult.

A 49. percben Marcel Heister ment el a baloldalon, a középre tett labdájára Varga Roland érkezett, 11 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg, de Király Gábor óriási bravúrt bemutatva, spárgázva védeni tudott. Az ellentámadásból megindult a Haladás, Mészáros Karol a jobboldalon kicselezte Leandrot, majd az alapvonalról visszagurított Gaál Bálintnak, aki tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

A szombathelyiek sokáig nem örülhettek az egyenlítésnek, ugyanis az 53. percben gólt szerzett a Ferencváros.

Lovrencsics Gergő becsúszva labdát szerzett a Haladás térfelén, kiugratta Varga Rolandot, aki egy az egyben vihette a labdát Királyra, azonban lövés helyett a mellette érkező Davide Lanzafaméhoz passzolt, akinek tíz méterről csak az üres kapuba kellett továbbítania (2-1).

A 62. percben a Fradi kétgólosra növelte az előnyét.

Az első találatban főszerepet játszó Bőle Lukács ment el a jobboldalon, majd élesen középre lőtte a labdát, a kapu elé érkező Ivan Petriak pedig három méterről fölé fejelt. Egy perccel később viszont javított az ukrán szélső. Michael Rabusic mellett kiharcolt egy tizenegyest, amit Varga Roland helyett ezúttal Davide Lanzafame végezhetett el. Az olasz támadó magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt a balra vetődő Király Gábor mellett (3-1).

Tíz perccel később a Fradi lezárhatta volna a meccset. Lovrencsics kapott indítást a tizenhatos jobboldalán, tolt egyet a labdán, majd 12 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, de pár centit tévedett.

Az utolsó negyedórában a Ferencváros némileg visszavett a tempóból, míg a Haladás próbált előremenni, hogy kozmetikázza az eredményt. Michal Hipp még a veterán Halamosi Pétert is pályára küldte, hogy lendületet adjon a csapatának, de mind hiába. A mérkőzés a 87. percben dőlt el, amikor Szőts Gergely játékvezető reklamálásért kiállította Jagodics Márkot, így szombathelyiek emberhátrányban fejezték be a találkozót.

Thomas Doll csapata három mérkőzés után hibátlan az NB I-ben, míg az előző szezon végén a kiesést elkerülő Haladás továbbra is nyeretlen.