Az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) 1. fordulójának szombat esti összecsapásán a Lazio Ciro Immobile góljával még vezetést szerezett a Napoli ellen, de Carlo Ancelotti csapata fordítani tudott (1-2), és három ponttal távozott Rómából.

A találkozót a Lazio kezdte jobban, de komoly lehetőség egyik csapat előtt sem adódott a mérkőzés elején. A 25. percben azonban megtört a jég, és Francesco Acerbi hosszú indítása után

Ciro Immobile csapott be három védőt is egy csellel, majd lőtt szépségdíjas gólt.

A kapott gólra azonnal reagált a Napoli, de az első nagy esélyre a 40. percig kellett várni, ekkor Piotr Zielinski lövése jött ki a kapufáról. Nem sokkal később Marek Hamsik lövésénél védett nagyot Thomas Strakosha, majd Arkadiusz Milik is betalált, de ezt még Luca Banti játékvezető érvénytelenítette.

Arkadiusz Milik góllal kezdte a szezont Forrás: AFP/Filippo Monteforte

Azonban a három perc hosszabbítás végén csak összejött még az első félidőben az egyenlítés a Napolinak,

José Callejon passza után Arkadiusz Miliknek közelről már nem volt nehéz dolga.

A második félidő elején mindkét oldalon kimaradt egy-egy nagy lehetőség Milik és Immobile révén, de továbbra is kiváló iramban zajlott a mérkőzés. Az 59. percben már nem csak helyzetig, hanem újabb gólig jutott a Napoli: jobb oldali beadás után Allan pöccintette a labdát

Lorenzo Insigne elé, aki 10 méterről szépen lőtte ki a bal felsőt.

Bő negyedórával a meccs vége előtt Luis Alberto lövésénél védett hatalmasat Orestis Karnezis, bár Luca Banti lest jelzett, nem volt az, így ha bemegy, biztosan megnézték volna az esetet. Azonban sem ebből, sem a hátralévő időben nem esett újabb találat - a hosszabbításban Acerbi közelről még a kapufára fejelt - így Carlo Ancelotti győzelemmel debütált, míg a Lazio vesztes meccs után utazik a Cristiano Ronaldóval felálló Juventus otthonában a következő fordulóban.