Négy vesztes meccs után Liverpoolban nyert először a West Ham - videó

2018.09.16. 18:53

A West Ham United négy vesztes mérkőzés után először nyert, méghozzá az Everton otthonában (1-3), míg a Burnley 1-0-ra kikapott a Wolverhampton Wanderers vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A West Ham Unitednél a mérkőzés előtt már azt találgatták, hogy Manuel Pellegrininek mikor kell távoznia a kispadról, mivel a csapat az első négy meccsét elvesztette a Premier League-ben. Ehhez képest álomrajtot vett a WHU, méghozzá egy jó döntésnek, Andrij Jarmolenko kezdőcsapatba állításának köszönhetően. Az ukrán támadó ugyanis a 11. és a 31. percben is eredményes tudott lenni.

A kép csalóka, Licas Digne volt képtelen tartani Andrij JarmolenkótForrás: AFP/Paul Ellis

Az első félidő hajrájában az izlandi Gylfi Sigurdsson találatával szépíteni tudott az Everton, így a második 45 perc előtt nyílttá tette a meccset. Azonban nem az egyenlítés jött, hanem az újabb vendég gól: az osztrák Marko Arnautovic a 61. percben állította be a végeredményt, így a WHU megszerezte az első sikerét a PL idei szezonjában.

Premier League, 5. forduló:
Everton-West Ham United 1-3 (1-2)
G.: G. Sigurdsson (45+2.), ill. Jarmolenko (11., 31.), Arnautovic (61.)

Az előző idényben meglepetésre hetedik helyezett Burnley egy győzelemmel és immár négy vereséggel kezdte az új szezont. A találkozó egyetlen gólját a mexikói Raúl Jiménez szerezte a 61. percben.

Wolverhampton Wanderers-Burnley 1-0 (0-0)
G.: R. Jiménez (61.)